Македонски | Shqip | English |

Се купуваат возила - Огласи за возила од секој вид по најповолни цени

Во "Се купуваат возила" категоријата можете да најде или објавите огласи за купување на нови или половни возила - брзо и едноставно!


Пазар3 ви нуди огромен асортиман на разни видови на нови и користени возила, моторцикли (над 50cc), мопеди (под 55cc), тешки товарни возила, патни и уште многу други видови на возила!


Нашиот сајт е специјализиран за да ве зближи со вашиот потенцијален купувач и продавач се со цел да ви овозможи да бидете во чекор со огромната понуда на користени возила, луксузни или нови под ваши услови.

08 мај 20:46
Линк
, ,

Audi A7 3.0 Quattro moze zamena

25 000 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 10:31
Линк
,

Audi Q5 2.0tdi quattro s-line

13 999 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 19:18 ,

VW PASSAT 1.9 TDI

3 900 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 19:18 ,

Peugeot 4007 4x4 2.2 hdi 2007

8 700 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 19:16 Претпријатие ,

Volkswagen Passat 1.9 TDI

3 800 ЕУР

Година: 2000
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 19:13 , ,

Mercedes-Benz C 200 CDI Blue Efficiency

9 499 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 19:11 ,

ODLICNO socuvano Volvo S40

5 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 19:09
Линк
, ,

SE PRODAVA LEXUS RX 450 H PRESIDENT

Година: 2017
Километража: 50 000 - 54 999
Денес 19:09 , ,

JEEP GRAND CHEROKEE SUMMIT

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 19:08 , ,

Audi A3 2.0tdi 170ks quatro s line -06

5 800 ЕУР

Година: 2006
Километража: 20 000 - 24 999
Денес 19:05 , ,

BMW X3 mozna/zamena

7 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 19:03 , ,

Chevrolet Kalos 1.4 benzin/plin

Година: 2005
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 19:00 ,

Audi A4

11 900 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 18:56 ,

Opel Astra J 1.7 cdti -12

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 18:56
Линк
,

Renault Megane 1.4TCI nov so uvoz od CH GT-Line staklo

4 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 18:55 ,

VW Golf

1 800 ЕУР

Година: 1995
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 18:54 ,

Mercedes-Benz CLK 270

7 000 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 18:51 , ,

PT CRUISER 2.0 2004 GOD FUL OPREMA ATEST PLIN

1 950 ЕУР

Година: 2004
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 18:46 , ,

Volvo V50 1.6 Diezel od CH

3 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 18:41 ,

SEAT ALHAMBRA SARAN

3 300 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 18:38 ,

Alfa Romeo 147 GTA 3.2 V6 250hp

7 ЕУР

Година: 2004
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 18:32 ,

BMW X6 3.0D 245ks Sportpaket

36 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 18:32 , ,

Hyundai IX 35 2.0 CRDI 4x4 2012 neuvezena

11 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 18:32 Претпријатие ,

Peugeot 106 1.4 dizel registrirana itno

850 ЕУР

Година: 1994
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 18:32
Линк
,

Seat Ibiza 1.9 TDI uvoz od CH registrirana cela godina

4 300 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 18:32 Претпријатие , ,

Nissan Micra 1.2 benzin 85ks

7 700 ЕУР

Година: 2015
Километража: 90 000 - 94 999
Денес 18:29
Линк
, ,

Toyota Corolla 1.4 Diesel

5 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 300 000 - 349 999
Денес 18:28 , ,

MERCEDES C-220 2002 GOD ODLICEN

2 750 ЕУР

Година: 2002
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 18:25 , ,

VW CC -12

16 500 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 18:20 Претпријатие , ,

Seat ibiza 1.0 petrol 2017

8 990 ЕУР

Година: 2018
Километража: 35 000 - 39 999
Денес 18:19 Претпријатие , ,

Toyota RAV4 4x4 2.2 D-4D 150ks luxury automatic

16 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 18:19 ,

Jeep Grand Cherokee

35 900 ЕУР

Година: 2013
Километража: 130 000 - 139 999
Денес 18:16 Претпријатие , ,

VW Passat 2.0 TDI 150ks sportline 2015

16 400 ЕУР

Година: 2015
Километража: 95 000 - 99 999
Денес 18:16 , ,

Audi A4 SLine 2.0 2007 top sostojba

5 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 18:16 , ,

Mercedes-Benz E 220 2010

10 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 18:15 Претпријатие , ,

Seat Toledo 1.4tdi 90ks style 2017 automatic

10 500 ЕУР

Година: 2017
Километража: 80 000 - 84 999

Пазар3 - важи за најпосетуваниот сајт во нашата земја за купување и продажба на нови и половни возила со преку 70,000 посетители дневно!Купување на нови и половни возила


Тука можете да стапите во директен контакт со Вашиот потенцијален продавач на нови или половни возила, а ние тоа го овозможуваме на навистина брз и ефикасен начин!


Бидете во тек со огласите и одберете го возилото од вашите соништа, бидејќи Пазар3 е идеално решение за сите кои што бараат огласи во кои се купуваат возила.


Препораки за како се купуваат возила?


Еден од најдобрите начини со кои можете да ја зголемите евентуалната продажба на вашето возило е токму начинот со кој би го уредиле огласот.


На пример, користете префикси како "Се купуваат возила", "Купувам автомобил", "Купувам возило", "Откуп на возила", и слично во почетокот на огласот. Често се случува корисниците само да објават оглас во оваа категорија, но таа може да биде празна или со недоволно информации.


Па затоа, би ве советувале да бидете концизни во тоа што го барате. Огласите треба да бидат уредени согласно со правилата за огласување на нашата страна.


Замена на возила


Иако најчестите огласи во оваа категорија се наменети само за купување, би сакале да ве информираме дека огласи од типот "Замена на автомобили" не се никаква новост.


Доколку имате потреба од замена на вашиот автомобил, тогаш во насловот наместо да пишете "Купувам автомобил" или " Се купуваат возила", впишете што точно барате односно која е вашата цел, а ова ќе допринесе за поголема прегледност во нашиот сајт.


Доколку се двоумите помеѓу купување на автомобил, но немате доволно средства а пак затоа вредноста на вашето возило е повеќе од пристојна, тогаш известете ги нашите посетители за тоа. Овој тип на оглас може да изгледа вака: "Се купува возило" или "Се купуваат возила" наведувајќи ја и можноста за замена.


Големиот број на дневни огласи се повеќе од идеално решение за Вас, бидејќи на ова место може да комуницирате со огласувачот директно и да преговарате за условите.
Информации за претпријатијата


Освен физичките лица, на нашиот веб сајт може да објават огласи и претпријатија од сите дејности. Почнувајќи од оние чиј што бизнис се заснова на откуп на возила за делови, фирми кои што имаат потреба од механизација како земјоделски и шумски возила, тешки транспортни возила, виљушкари, па дури и за оние кои што би сакале да инвестираат во кампинг возила!


Начинот на огласување е ист како и за физичките лица. Имено, наведете во вашиот оглас дека се купуваат возила во зависност од видот, цената и типот.


Не заборавајте го вашиот контакт број од причина дека продавачите не би биле во можност да стапат во контакт со вас.Што сè се купува во оваа категорија?


Се купуваат возила од брендовите на "BMW", "Audi", "Mercedes", "Ford", и многу други доколку сте во потрага по патни возила.


Освен патни возила, се купуваат возила за делови, автоделови и опрема, моторцикли со (над 50 cc) од најпознатите марки како Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Piaggio, и мопеди (под 50cc).


Покрај овој асортиман, на Пазар3 се купуваат возила и од тешка категорија, механизација за обработка на почва, со еден збор, се она што ви е потребно!


За оние кои сакаат да патуваат, важно е да Ви напоменеме дека на нашата страна постојат и огласи во кои се купуваат возила за кампување!


Нови или половни возила - Што е поисплатливо да купите на долг рок?


Една од најголемите енигми со кој се справува секој кој што сака да купи автомобил е токму ова прашање. Имено, голем процент од потрошувачите даваат предност на нови отколку на половни возила.


Во пракса, доколку сметате дека би можеле да возите еден ист автомобил најмалку 10 години, тогаш купување на нов автомобил би бил навистина добар избор.


Во споредба, за оние кои постојано сакаат да менуваат, најдобриот начин би бил да инвестираат во половни возила бидејќи така не би изгубиле од цената во случај на евентуална продажба.

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации