Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Polovni avtomobili - најдобриот избор за многу луѓе кои бараат квалитетен автомобил по прифатлива цена

Acura , 30
Aixam , 6
Alfa Romeo , 1522
Alpina , 7
Audi , 7828
BAIC , 1
Bentley , 6
BMW , 7884
Bugatti , 1
Buick , 3
Cadillac , 14
Chevrolet , 935
Chrysler , 170
Citroën , 3470
Corvette , 5
Dacia , 204
Daewoo , 791
Daihatsu , 88
DeTomaso , 1
Dodge , 75
Ferrari , 1
Fiat , 4327
Ford , 5680
GMC , 6
Great Wall , 16
Honda , 582
Hummer , 20
Hyundai , 1247
Infiniti , 7
Isuzu , 13
Jaguar , 141
Jeep , 367
Kia , 791
Lada , 674
Lancia , 237
Land Rover , 547
Landwind , 1
Lexus , 56
Lifan , 1
Lincoln , 13
Maserati , 12
Maybach , 4
Mazda , 903
Mercedes-Benz , 9998
MG , 10
MINI , 446
Mitsubishi , 534
Morgan , 1
Nissan , 878
NSU , 6
Opel , 10393
Peugeot , 5232
Piaggio , 10
Pontiac , 6
Porsche , 200
Proton , 5
Renault , 4990
Rover , 292
Saab , 74
Seat , 3022
Škoda , 1207
Smart , 334
Ssangyong , 114
Subaru , 80
Suzuki , 553
Tata , 9
Tesla , 11
Toyota , 1075
Triumph , 6
TVR , 4
UAZ , 32
VW Volkswagen , 17794
Volvo , 437
Wartburg , 9
Wiesmann , 1
Yugo , 644
Zastava , 380

Разгледајте ги сите огласи на Пазар3.мк за продажба на polovni koli и пронајдете квалитетен auto што ќе ви служи долго време. Во оваа категорија на Пазар3.мк ќе најдете огласи за продажба на автомобили, нови коли, и продажба и замена на половни автомобили. Најголем избор на koli mk од сите брендови и модели: Mercedes, Audi, BMW, VW Volkswagen, Opel и многу други.

Вчера 10:28
Линк
Автомобили  ·  Mitsubishi  ·  ASX  ·  Куманово

MITSUBISHI ASX 1.8 DIZEL��������NOV UVOZ CH 4X4,FABRIKA !!

9 600 ЕУР

Година: 2012
Километража: 180 000 - 189 999
20 апр. 17:47
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Volkswagen Passat 2.0 TDI 16V 4Motion

3 590 ЕУР

Година: 2008
Километража: 30 000 - 34 999
11 апр. 12:47
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Бутел

Се Продава Опел Корса

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 07:34 Автомобили  ·  Ford  ·  Fiesta  ·  Скопjе  ·  Карпош

FORD FIESTA 1.4 BENZIN GHIA

2 250 ЕУР

Година: 2004
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 05:13 Автомобили  ·  Citroën  ·  Xsara  ·  Скопjе  ·  Скопје

Se prodava Citroen Xsara

850 ЕУР

Година: 1999
Километража: 110 000 - 119 999
Денес 01:15
Линк
Автомобили  ·  MINI  ·  Cooper  ·  Скопjе  ·  Скопје

Mini Cooper Countryman ����

13 ЕУР

Година: 2015
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 01:14
Линк
Автомобили  ·  MINI  ·  Cooper  ·  Скопjе  ·  Скопје

Mini Cooper Countryman ����

13 ЕУР

Година: 2015
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 00:36 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  ML 320  ·  Скопjе  ·  Илинден

Mercedes ML 320 cdi 2009 Godina

15 900 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 00:27
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Kia  ·  Sportage  ·  Скопjе  ·  Илинден

Kia Sportage 1.7 crdi 2016 Godina

15 900 ЕУР

Година: 2016
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 00:06 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  GLE 350  ·  Скопjе  ·  Илинден

Mercedes GLE 350d 4 Matic AMG Line2016 Godina

40 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 00:06 Авто плац Автомобили  ·  Land Rover  ·  Freelander  ·  Скопjе  ·  Илинден

Land Rover Freelander 2.2 d 2012 Godina

11 500 ЕУР

Година: 2012
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 00:06 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X6  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X6 X-Drive 3.0d M-Paket 2017 Godina

55 900 ЕУР

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 00:06 Авто плац Автомобили  ·  Kia  ·  Sportage  ·  Скопjе  ·  Илинден

Kia Sportage 1.7 crdi Panorama 2013 Godina

12 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 00:06
Линк
Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X1  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW X1 18d X-Drive Automatic 135.000km 2017 Godina

19 500 ЕУР

Година: 2017
Километража: 130 000 - 139 999
Денес 00:06 Авто плац Автомобили  ·  Fiat  ·  Fiorino  ·  Скопjе  ·  Илинден

Fiat Fiorino 1.3 d *klima* 2018 Godina

6 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 00:06 Авто плац Автомобили  ·  Land Rover  ·  Freelander  ·  Скопjе  ·  Илинден

Land Rover Freelander 2.2d 4x4 Automatic 2009 Godina

11 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 00:06
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  S 350  ·  Скопjе  ·  Илинден

Mercedes S 350 cdi Long Business 2013 Godina

42 000 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 00:06
Линк
Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  520  ·  Скопjе  ·  Илинден

BMW 520d X-Drive Automatic 2017 Godina

28 500 ЕУР

Година: 2017
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 23:52 Авто плац Автомобили  ·  Jaguar  ·  E-Type  ·  Скопjе  ·  Скопје

Jaguar E-Pace 2.0d 150HP Aut. 4x4 *R-Dynamic *SE *Pano

32 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 110 000 - 119 999
Вчера 23:23 Автомобили  ·  Peugeot  ·  307  ·  Тетово

Peugeot 307 1.6 Hdi 2006

3 250 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 23:18 Автомобили  ·  Chevrolet  ·  Cruze  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Неувезуван Chevrolet cruze 1.6 83kw регистриран цела година

4 800 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 22:18 Автомобили  ·  Škoda  ·  Octavia  ·  Скопjе  ·  Скопје

SKODA OCTAVIA 40.000km DIGITAL PORSCHE SKOPJE

21 800 ЕУР

Година: 2020
Километража: 40 000 - 44 999
Вчера 22:12
Линк
Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  S 350  ·  Скопjе  ·  Карпош

Se prodava Mercedes S350 - Long 2014

52 600 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 21:58 Автомобили  ·  Seat  ·  Leon  ·  Гостивар  ·  Врапчиште

Seat Leon 2.0 TDI

4 095 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 300 000 - 349 999
Вчера 21:42 Автомобили  ·  Suzuki  ·  Vitara  ·  Струга

Се продава

19 000 ЕУР

Година: 2021
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 21:26 Автомобили  ·  Audi  ·  A8  ·  Скопjе  ·  Центар

AUDI A8 4.2 TDI QUATTRO - 258kw

28 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2011
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 21:22 Автомобили  ·  Peugeot  ·  3008  ·  Виница

PEUGEOT 3008 1.6 BLUE HDI

18 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 21:21 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.2 PLIN ATEST REDIZAJN PANORAMA 2012

4 599 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 21:21 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  C3  ·  Скопjе  ·  Скопје

CITROEN C3 PANORAMA 1.6 HDI 2011 GOD ODLICEN

5 555 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 21:21 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Друг модел  ·  Виница

T-Cross 1.6 TDI

Година: 2019
Километража: 85 000 - 89 999
Вчера 21:20 Авто плац Автомобили  ·  MINI  ·  Cooper D  ·  Скопjе  ·  Скопје

MINI COOPER D 2011 GOD FABRIKA FUL OPREMA

6 499 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 21:20 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Scenic  ·  Скопjе  ·  Скопје

Renault Scenic 1.5DCI 2012 fabrika

5 699 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 21:19 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  206  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 206 CABRIO SERVISIRANO REGISTRIRANO

2 199 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 21:18 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Скопје

AUDI A4 REDIZAJN FABRIKA 2012 GOD 2.0 TDI

12 999 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 21:18 Авто плац Автомобили  ·  Ford  ·  Fiesta  ·  Скопjе  ·  Скопје

FORD FIESTA 1.5 TDCI FABRIKA 2014 GOD REDIZAJN

5 699 ЕУР

Година: 2014
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 21:17 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Скопје

WV GOLF VI 1.6 TDI FUL OPREMA KAKO OD SALON 2010 GOD

6 999 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 21:16 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Polo  ·  Скопjе  ·  Скопје

VW POLO 1.6 TDI NAJ FUL OPREMA 2012 FABRIKA

5 999 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 21:16 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 308 1.6 HDI 2014 GOD FUL OPR FABRIKA

8 888 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 21:15 Авто плац Автомобили  ·  Kia  ·  Venga  ·  Скопjе  ·  Скопје

KIA VENGA 1.4 CRDI FUL OPREMA ODLICNA 2011 GOD

5 699 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 21:15 Авто плац Автомобили  ·  Suzuki  ·  SX4  ·  Скопjе  ·  Скопје

SUZUKI SX4 FABRIKA 2009 GOD 4X4 FUL OPREMA

6 299 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 21:15
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Tiguan  ·  Виница

Se prodava WV TIGUAN 2.0 TDI 2019

Година: 2019
Километража: 120 000 - 129 999
Вчера 21:14 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  Bipper Tepee  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT BIPER TEPEE 2011 GOD FUL OPREMA FABRIKA

5 499 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 21:14 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  C4  ·  Скопjе  ·  Скопје

CITROEN C4 1.6 HDI FABRIKA 2013 GOD FUL OPREMA

6 666 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 21:13 Авто плац Автомобили  ·  Fiat  ·  500  ·  Скопjе  ·  Скопје

FIAT 500 PANORAMA ODLICNO 1.3Mjet 2011 GOD FUL OPREMA

6 399 ЕУР

Година: 2011
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 21:13 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  C4  ·  Скопjе  ·  Скопје

CITROEN C4 CACTUS 1.2 BENZIN 2015 FABRIKA FUL OPREMA

8 888 ЕУР

Година: 2015
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 21:12 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Polo  ·  Скопjе  ·  Скопје

VW POLO 1.2 TDI SALON FUL OPREMA 2010 GOD

5 555 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 21:12 Авто плац Автомобили  ·  Kia  ·  Soul  ·  Скопjе  ·  Скопје

KIA SOUL 1.6 CRDI FUL OPREMA ODLICNA 2010 GOD

5 555 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 21:12 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.3 CDTI FABRIKA 2013 REDIZAJN

3 999 ЕУР

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 21:11 Авто плац Автомобили  ·  Kia  ·  cee´d  ·  Скопjе  ·  Скопје

KIA C'eed 1.6 CRDI 2013 AVTOMATIK NAJ FUL OPRMA FABRIKA

7 777 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 21:09 Автомобили  ·  Audi  ·  A6  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

AUDI A6/C6 2.7 tdi V6 FACELIFT 2009

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 21:05 Автомобили  ·  Seat  ·  Leon  ·  Скопjе  ·  Скопје

SEAT LEON 1.6 TDI, MATRIX, 6 BRZINI, NAVI, KOŽA, REG+SERVIS

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 20:59 Автомобили  ·  Nissan  ·  Pathfinder  ·  Скопjе  ·  Центар

Продавам NISSAN PATFINDER

1 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 20:57 Авто плац Автомобили  ·  Porsche  ·  Cayenne  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Porsche Cayenne E-Hybrid Sport-Chrono 2020

79 999 ЕУР Намалена цена

Година: 2020
Километража: 95 000 - 99 999

Предностите на купувањето polovni avtomobili


Купувањето на половен автомобил може да биде одличен избор за многу луѓе кои бараат автомобил по прифатлива цена. Една од најголемите предности на купувањето polovni vozila mk е пониската цена. Новите автомобили брзо губат на вредност, а и купувањето на нов автомобил може да биде значително поголема инвестиција.Одбирајќи го моделот и годината на производство, можете да пронајдете автомобил со многу опции и опрема, што би го направило истиот автомобил многу скап доколку бил нов.Половните автомобили често имаат веќе инсталирана опрема за безбедност, како што се аларми, камери за ретровизор, gorivo mk, и други функции. Купувањето на половен автомобил е и еколошки одговорен избор. Преку купувањето на веќе произведен автомобил, се намалува потребата за производство на нови автомобили, што може негативно да влијае на животната средина.Со правилна проверка и избор, купувањето на polovni avtomobili mk може да биде одличен начин да се добие квалитетен автомобил по прифатлива цена, со многу дополнителни предности.Увоз на половни возила во Македонија


Увозот на polovni avtomobili makedonija е доста застапено во Македонија, поради причини како што се ниската куповна способност на граѓаните, како и помалку развиената инфраструктура за производство на автомобили во земјата.Во Македонија постои законска регулатива за увоз на половни автомобили, со цел да се донесат najdobri polovni vozila која вклучува бројни критериуми за безбедност, квалитет и еколошки стандарди. Таквите мерки можат да вклучуваат зголемување на таксите за увоз на половни автомобили, како и зголемување на капацитетот на контролните органи да ги прегледуваат и контролираат влезовите на автомобили. Овие мерки можат да помогнат да се зголеми безбедноста на патиштата и да се намали загадувањето на воздухот.Доколку ја селектирате опцијата Претпријатија или во полето за пребарување напишете клучен збор кој соодветствува на она што го барате на пример: gode avtomobili, koli od svajcarija, koli od germanija, koli bg, bg avtomobili, polovni avtomobili germanija и сл. ќе ги погледнете сите oglasi za avtomobili увезени од странство. Prodazba na avtomobili увезени од Швајцарија е често застапена низ Пазар3 огласите. Колите увезени од Швајцарија се исто така многу барани од купувачите на коли, бидејќи колите увезени од Швајцарија се смета дека поседуваат висок квалитет.Кои марки на половни avtomobili се најдобри?Кога се зема во предвид купувањето на користени koli, најважното прашање е која марка е најдобра? Многумина можеби сметаат дека најдобриот избор е нов автомобил, но вистината е дека има многу evtini avtomobili и добри брендови на користени автомобили. Подолу ќе зборуваме за некои од најдобрите марки на користени oglasi avtomobili.Toyota koli niska cena


Toyota е една од најпопуларните марки на автомобили во светот. Тоа е бренд кој е познат по својата издржливост и ефикасност. Koristeni avtomobili од брендот Toyota се познати по тоа што имаат долг животен век и можат да издржат многу километри без да имаат големи проблеми. Toyota Camry, Corolla и RAV4 се само некои од најпопуларните модели на марката Toyota кои можете да ги погледнете на oglasnik za avtomobili.Honda


Honda е уште една марка на автомобили која е позната по својот квалитет и долг животен век. Koristeni koli на марката Honda се сметаат за одличен избор поради нивната економичност и ниските трошоци за одржување. Honda Civic, Accord и CR-V се само некои од најпопуларните модели на марката Honda.Subaru polovna kola na lizing


Subaru е марка која е позната по својата издржливост. Kola koristena од брендот Subaru има одлична репутација поради нејзината висока издржливост. Subaru Impreza, Legacy и Outback се само некои од најпопуларните модели на марката Subaru.Ford


Ford е марка на polovna kola која е позната по својата издржливост и моќ. Користените автомобили koli polovno на марката Ford се сметаат за одличен избор поради нивната моќност и долг век на траење. Ford F-150, Mustang и Explorer се само некои од најпопуларните модели.Oglasi za prodazba na avtomobili - половни или нови автомобили


На Пазар3 може да купите користен avto по цена која Вам Ви одговара. Користете ги филтерите во категоријата avtomobili prodazba и подредете ги огласите за продажба на автомобили по цена, модел, марка, година на производство, километража и слично.Погледнете ги сите огласи за продажба на автомобили и купете кола од брендовите Mercedes, BMW, Audi, Opel, Citroen, Ford, Mazda, VW Volkswagen, Fiat, Renault и многу други. Kupi prodaj avtomobili од сите марки и модели на автомобили, со различна година на производство а со тоа и по различна цена.На Пазар3 се огласуваат и нови коли по поволни цени. Искористете ја можноста преку Пазар3 да направите одлична зделка. Следете ги постојано сите огласи за продажба на автомобили од autocentar mk и купете нов автомобил по одлична цена и неверојатни перформанси. Исто така, не ретко се среќаваат и огласите каде што се продаваат нови тест автомобили, со многу мала километража по неверојатна цена.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации