Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Audi a4 автомобили за продажба на Пазар3.мк

Доколку Вашиот избор на ново возило e audia4 се наоѓате на вистинското место! На Пазар3.мк секојдневно се објавуваат голем број на огласи за audi a a4 од различна година на производство, со различно ниво на опрема, и по цена која Вам Ви одговара. Пазар3 е одлично место за пронаоѓање на најразлични модели на audi a4 polovni, бидејќи тука, со само еден клик, Вие ќе можете да ја реализирате вашата цел без воопшто да губите време!

Затоа, побрзајте и започнете со пребарување на огласи, бидејќи тоа ќе Ви овозможи да ја погледнете извонредната понуда на audi a4 модели како audi a4 b8, audi a4 avant, audi a4 b6, audi a4 b7, audi a4 b5, audi a4 s line, audi a4 quattro и многу други!
13 фев. 14:10
Link:
Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Бутел

Audi a4

1 МКД

Година: 2017
Километража: 200 000 - 249 999
19 фев. 19:09
Link:
Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Бутел

Audi A4 3.0 BiTurbo Quattro

27 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 130 000 - 139 999
19 фев. 15:22
Link:
Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Виница

Audi a4

1 ЕУР

Година: 2020
Километража: 170 000 - 179 999

Денес 08:50 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Audi A4 TFSI Americki pazar

10 500 ЕУР Price Reduced

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 18:26 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Крива Паланка

Audi A4 2.0TDi 150ks S-LINE NAVI/XENON/KOZHA - 2015

14 950 ЕУР

Година: 2015
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 18:24 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Крива Паланка

Audi A4 2.0TDi 143ks 6brzini NAVI/XENON/ KOZHA - 2009

9 999 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 14:28
Link:
Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Audi A4 Allroad

1 ЕУР Price Reduced

Година: 2015
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 13:18 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Тетово

AUDI A4 2.0 TDI 105kw 6-Brzini 2009god. "AVTOCENTAR"

8 700 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 12:27 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Скопје

AUDI A4 B8 2.0 TDI 2009 GOD ODLICNA SOSTOJBA

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
24 фев. 14:37 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Карпош

AUDI A4 2.0 BENZIN AVTOMATIK 131 KS REG 08 2024 SO FULL OPR

2 500 ЕУР

Година: 2002
Километража: 250 000 - 299 999
23 фев. 21:11 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Se otkupuvaat havarisani i zdravi vozila i dzipovi

Година: 1999
Километража: 300 000 - 349 999
23 фев. 11:18 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Audi a4 2013god redizajn

13 200 ЕУР

Година: 2013
Километража: 170 000 - 179 999
21 фев. 16:30 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

AUDI A4 2.0TDI 105KW PERFEKTNA

7 999 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
21 фев. 15:34 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Скопје

AUDI A4 S-LINE 2.0 TDI 103KW 140KS 2007 GODINA

6 999 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
21 фев. 13:12 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Карпош

AUDI A4 2.0 TDI 177HP QUATTRO DSG

19 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 150 000 - 159 999
21 фев. 12:25 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Виница

AUDI A4 2.0 tdi 143 ks 2008 godina

7 600 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
20 фев. 15:05 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Крива Паланка

AUDI A4 2.0TDI 150KS S-Tronic 2020g FACELIFT

22 990 ЕУР

Година: 2020
Километража: 150 000 - 159 999
19 фев. 19:09
Link:
Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Бутел

Audi A4 3.0 BiTurbo Quattro

27 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 130 000 - 139 999
19 фев. 15:22 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Виница

Audi a4

1 ЕУР

Година: 2020
Километража: 170 000 - 179 999
18 фев. 13:40 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Скопје

AUDI A4 AVANT 2.0TDI S-LINE XENON-10

7 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
18 фев. 10:49 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Prodavam Audi A4

9 400 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
17 фев. 11:30 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Охрид

AUDI A4 2.0 TDI 145KS LED XENON AVTOMAT UVOZ CH 2009 MT Auto

7 999 ЕУР Price Reduced

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
14 фев. 19:48 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

AUDI A4 2.0 tdi 143 ks S line

7 890 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
14 фев. 02:38 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Audi a4 Cabriolet

4 200 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
13 фев. 19:05 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Карпош

Audi A4 2.5 TDI 120kw/163кс

3 600 ЕУР

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
13 фев. 14:10 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Бутел

Audi a4

1 МКД

Година: 2017
Километража: 200 000 - 249 999
13 фев. 13:31 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Охрид

AUDI A4 2.0 TDI 143 KS QUATROI LED XENON NAV- 09.MT Auto

10 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
13 фев. 09:56 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Илинден

AUDI A4 2.0tdi 190hp QUATTRO S-TRONIC EURO6 2014

16 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
13 фев. 02:43 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Тетово

Audi A4 3.0 TDI quattro Od CH servisiran Registriran sočuvan

11 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
12 фев. 21:11
Link:
Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Se prodava Audi A4

123 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
10 фев. 14:29 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Битола

AUDI A4 1.9TDI***85KW-116KS***

6 350 ЕУР

Година: 2005
Километража: 250 000 - 299 999
08 фев. 10:36 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Крива Паланка

AUDI A4 2.0TDI 143KS NAVI AUTOMATIK LED XSENO 2011GN

9 999 ЕУР

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
07 фев. 19:44 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Штип

Audi A4 S-line

1 МКД

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
06 фев. 15:48 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Бутел

Audi A4 2.0tdi avant

8 499 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
05 фев. 23:32 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Чаир

Audi A4 2008 dizel

9 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 300 000 - 349 999
30 јан. 13:10 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Радовиш

Audi A4 2.0tdi 177ps quattro

14 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
27 јан. 15:16 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Крива Паланка

Audi A4 2.0TDi AVANT 143ks 6brizni MOZNOST NA RATI - 09

8 650 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
27 јан. 09:36 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Audi A4 Avant 2.7 3x sline

6 500 ЕУР

26 јан. 13:17 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Тетово

AUDI A4 2.0 2008 143PS - MOZE ZAMENA

8 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
25 јан. 22:05 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Гостивар

AUDI A4 2.0 TDI AVTOMATIK UVOZ OD SVAJCARIA

19 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 190 000 - 199 999
25 јан. 11:09 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Куманово

Audi A4 2.0

9 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
25 јан. 09:27 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Бутел

AUDI A4 2.0 TDI 110 kw 150ks AUTOMATIC/ S-TRONC 2017 god.

22 000 ЕУР

Година: 2017
Километража: 170 000 - 179 999
25 јан. 09:11 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Гостивар

AUDI A4 2.0 TDI UVOZ OD SVAJCARIA EXTRA SACUVANO

12 500 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
25 јан. 00:41 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Струмица

Passat b6 1.9 105 2005

5 600 МКД Price Reduced

20 јан. 14:59 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Кочани

Audi A4 35tfsi 150hp

29 700 ЕУР

Година: 2020
Километража: 100 000 - 109 999
20 јан. 14:59 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Кочани

Audi A4 2.0tdi 150hp

20 900 ЕУР

Година: 2016
Километража: 130 000 - 139 999
19 јан. 22:15 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Крушево

Audi A4 2.0 TDI. 143-ks. 2008.god.Automatik

7 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
19 јан. 11:07 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Виница

Audi A4 2.0Tdi

8 250 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
18 јан. 12:41 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Audi A4, 2008, Prv Sopstvenik

8 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
11 јан. 14:22 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Кочани

AUDI A4 2.0TDI 122HP S-TRONIC AUTOMATIC

21 300 ЕУР

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999
11 јан. 08:20 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Крушево

Audi A4 1.9 TDI Menjac Limuzina

4 100 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
10 јан. 17:04 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Крива Паланка

Audi A4 2.0TDi 143ks S-LINE SPORTPAKET PLUS MOZNOST NA RATI

9 650 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
09 јан. 08:39 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Кочани

Audi A4 avant 2.0tdi 122hp

18 900 ЕУР

Година: 2018
Километража: 160 000 - 169 999

Што го прави BMW mk толку популарен бренд на автомобили?


Ауди A4 е еден од најпопуларните брендови на автомобили на пазарот од марката Ауди. Но, што го прави овој автомобил толку популарен?


Прво, audi a4 mk е познат по својата издржливост, брзина и квалитет. Секој автомобил на Audi A4 е изграден со квалитетни материјали и според високи стандарди на производство.


Второ, Audi A4 е познат по својот дизајн. Овој автомобил е дизајниран да биде елегантен и современ, со линии кои привлекуваат внимание. Audi A4 има дизајн кој одговара на потребите на секој купувач, бидејќи постојат многу различни опции за боја, дизајн на интериерот и ниво на опрема.


Трето, Audi A4 е познат по својата технологија. Овој автомобил е направен според најновата технологија, што го прави многу удобен и лесен за управување. Audi A4 има многу различни функционалности како дел од секое ниво на опрема.


Четврто, Audi A4 е познат по својата безбедност. Овој автомобил е направен да биде безбеден, со многу различни системи за безбедност, вклучувајќи го и системот за предупредување за судар и автоматскиот систем за следење на линијата на патот.


Конечно, audi a4 cena е познат по својата вредност. Овој автомобил е дизајниран да биде достапен на широк спектар на купувачи, со многу различни опции за цена. На Пазар3 се огласуваат audi a4 do 2500 evra како и polovni audi a4 do 1500 evra.


Огласување на audi a4


Audi A4 е автомобил кој привлекува внимание на пазарот, затоа правилното огласувањето на овој автомобил е од големо значење. За да го продадете својот Audi A4, потребно е да направитеоглас кој ќе го привлече вниманието на потенцијалните купувачи.


Првата работа која треба да ја направите при креирањето на audi a4 oglasi е да креирате листа на карактеристики кои ги поседува вашиот Audi A4. Наведете ги спецификациите на моторот, дали станува збор за a4 b8, a4 b7, a4 avant, audi a4 1.9 tdi, audi a4 2.0 tdi, audi a4 2.5 tdi, или можеби audi a4 2.5 120kw, изминатата километража, и годината на производство. Дополнете ја листата со сите функционалности кои ги има автомобилот, како што се системот за навигација, климата, системот за забава, камерата за паркирање и друго.


Откако ќе ги наброете сите спецификации на вашиот Audi A4, следниот чекор е да направите квалитетни фотографии на автомобилот. Фотографиите треба да бидат квалитетни и да прикажуваат автомобилот од различни агли. Прикажете ги деталите на интериерот и екстериерот, како и просторот за патниците и багажникот.


Со огласувањето на вашиот Audi A4, важно e да поставите и реална цена. Имајте во предвид дека потенцијалните купувачи можат да преговараат со вас околу цената на автомобилот.


На Пазар3 секојдневно се огласуваат голем број на огласи за продажба на audi a4 s line polovni automobili, audi a4 quattro polovni automobili, audi a4 avant cena, polovni automobili audi a4 karavan и многу многу други модели на ауди а4.


Историја на Audi A4


Audi A4 е еден од најпознатите модели на автомобилите на Audi. Овој модел на автомобилот е на пазарот веќе повеќе од три децении, а првиот модел бил претставен на пазарот во 1994 година.


Автомобилот audi a4 cenovnik бил направен како замена за Audi 80. Првиот модел на Audi A4 претставувал предизвик за многу производители на автомобили.


Откако бил претставен во автомобилската индустрија, Audi A4 бил избран како европски автомобил на годината во 1995 година. Овој модел бил многу популарен меѓу потрошувачите а бил препознатлив по својот висок квалитет и елегантен дизајн.


Во следните години, polovni automobili audi a4 бил постојано подобруван и унапредуван како што бил воведуван секој нов следен модел. Во 2000 година, Audi A4 бил подобрен со нови функции како на пример ксенон светлата, автоматската клима и други нови функции. Во 2004 година, audi a4 цена имал нов дизајн на каросеријата како и нови функционалности и подобрувања како на пример брзината од 0 до 100 км/ч за 6,4 секунди.


Во 2008 година, audi a4 cenovnik mk бил уште повеќе подобрен така што новиот модел се карактеризирал со посилен мотор, пониска годишна потрошувачка на гориво, помало загадување за животната средина, и многу други нови функции.


Сега, audi a4 polovni automobili е најпопуларен модел од автомобилите на Audi и продолжува да се подобрува и унапредува со воведувањето на секој нов модел. Историјата на audi a4 benzin plin претставува историја на еден од најпознатите и најпопуларни модели на автомобили во светот, кој има посветени следбеници ширум светот.


Неколку интересни факти за Audi A4

- Првиот модел на Audi A4 бил претставен во 1994 година како замена за Audi 80.
- Audi A4 бил прогласен како европски автомобил на годината во 1995 година.
- Audi A4 е достапен како купе, седан, и кабриолет.
- Овој модел на автомобилот е достапен со различни типови на мотори, вклучувајќи 1.4, 2.0 и 3.0 литарски мотори.
- Audi A4 се споредува со други популарни модели на автомобили како што се BMW 3 серијата и Mercedes-Benz C класата.Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации