Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

golf mk - огласи за продажба на volkswagen golf автомобили

Golf , 8556
Golf Plus , 255

Во оваа категорија на Пазар3.мк се продаваат различни модели на golf, од различна година на производство, ниво на опрема, и по разни цени. Најголем избор на vw golf ќе најдете на Пазар3, каде секојдневно се објавуваат голем број на нови огласи од страна на физички и правни лица.

Денес 15:07
Линк
Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Vw Golf 7 1.4 Tsi Highline 90 Kw Auto Plac Zurich

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
09 јул. 00:22
Линк
Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Крива Паланка

VW GOLF 7.5 1.6TDI 115KS 2019g SPORTLINE

13 990 ЕУР

Година: 2019
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 18:16
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Гостивар

VW Golf 7 GTD 2015 DSG

15 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999

Денес 15:07 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Vw Golf 7 1.4 Tsi Highline 90 Kw Auto Plac Zurich

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:57
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Гостивар

Golf 8 2.0 GTD

46 500 ЕУР

Година: 2021
Километража: 35 000 - 39 999
Денес 14:41 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Vw Golf 6 2.0 Tdi 103 Kw Auto Plac Zurich

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:33 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Vw Golf 6 1.6 Tdi 77 kw Auto Plac Zurich

Година: 2010
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 14:21 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Гостивар

VW GOLF 7 2.0 TDI 150 PS R_LINE UVOZ OD SVAJCARIA

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 14:16 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Vw Golf 6 1.4 Tsi 90 Kw Auto Plac Zurich

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 14:06 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Vw Golf 7 GTD 2.0 135 kw Auto Plac Zurich

Година: 2016
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 12:54 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

VW GOLF 6 PLUS 1.6 TDI BLUEMOTION NAVI GOD -10 FABRIKAAA

6 290 ЕУР

Година: 2010
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 12:46 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

VW GOLF IV 1.9 TDI 110KS GOD -98 KLIMATRONIK KAKO NOVO FULL

1 999 ЕУР

Година: 1998
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 12:08 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Крива Паланка

VW GOLF 6 2.0 TDI 81KW.CONFORT LINE MODEL 196500KM.

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 11:56 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

VW Golf 6 1.6 tdi-MOBIL STEF

6 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 10:57 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

VW GOLF 2.0TDI 81 KW HIGHLINE

7 150 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 10:33 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

VW GOLF 2.0 TDI 150 HIGHLINE BLUEMOTION 2015 AUTO RISTESKI

13 700 ЕУР Намалена цена

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 09:54 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf Sportvan  ·  Скопjе  ·  Аеродром

VW Golf VII Sportsvan 1.6tdi AutoMilano

16 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 09:49 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Аеродром

VW Golf VII 1.6tdi AutoMilano

15 200 ЕУР

Година: 2018
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 09:26 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Аеродром

VW Golf VIII 2.0tdi AutoMilano

29 200 ЕУР

Година: 2020
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 08:07 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Карпош

golf gti kako nov inter guma

Година: 2022
Километража: 45 000 - 49 999
Денес 07:48 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Карпош

GOLF.4.1.4.BENZIN.99 GOD.KLIMA.KAKO.NOVO.FULL

1 499 ЕУР

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 22:49 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

VW Golf 7 1.6tdi 105ks bluemotion

9 199 ЕУР Намалена цена

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 21:25 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

VW Golf 7 2.0tdi 150ks highline led

11 999 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 20:36
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Илинден

Golf 5 1.9 tdi 2008

5 100 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 19:28 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Volkswagen Golf 7 R highline koza navi panorama moze zamena

12 999 ЕУР

Година: 2014
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 18:16 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Гостивар

VW Golf 7 GTD 2015 DSG

15 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 15:11 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Avtomobili po ekstra realni ceni Avto Miro

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 15:05 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Скопје

Otkup Vozila Havarisani Neispravni

6 000 ЕУР

Година: 2005
Километража: 50 000 - 54 999
Вчера 15:05 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Скопје

Vrsam Otkup na sekakvi vozila

3 500 ЕУР

Година: 2004
Километража: 30 000 - 34 999
Вчера 14:50 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Карпош

Volkswagen Golf 6 1.6tdi 105ks bluemotion full navi

5 700 ЕУР

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 12:56 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Битола

VW GOLF VI 2.0 TDI *** 81KW-110KS*** 2009 GODINA*EURO 5*

7 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 11:30 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Volkswagen Golf VII 1.6 TDI Comfortline BlueMotion Tech

10 299 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 10:33 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Крива Паланка

VW Golf 6 1.6tdi 77kw 2011 odlicen Perfekt Auto

6 600 ЕУР

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 10:25 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Скопје

VW VOLKSWAGEN GOLF 5 1.9 TDI 105KS BLUEMOTION 10/2008 GODINA

5 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 09:42 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf Plus  ·  Велес

VOLKSWAGEN GOLF V 5 Plus 1.9TDI

53 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 09:41 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Велес

VOLKSWAGEN GOLF 6 VI 2.0TDI

68 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 01:46 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Центар

Golf 6

6 900 ЕУР

Година: 2011
Километража: 250 000 - 299 999
14 јул. 19:45 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Карпош

GOLF 7 1.2 TSI 78.000 KM. Porsche Makedonija, Prv sopstvenik

14 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 75 000 - 79 999
14 јул. 18:28 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Volkswagen Golf VII 1.6tdi .105ks.16g.ALLSTAR

11 990 ЕУР

Година: 2016
Километража: 200 000 - 249 999
14 јул. 18:27 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Se Prodava Golf 7 HITNO!!!

Година: 2014
Километража: 250 000 - 299 999
14 јул. 17:25 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

Golf 5, 1.9, TDI

3 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2005
Километража: 300 000 - 349 999
14 јул. 11:35 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Кичево

golf 5 1.6 fsi

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
14 јул. 00:13
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf Plus  ·  Кичево

VW Golf6+ full extra

8 800 ЕУР

Година: 2012
Километража: 250 000 - 299 999
13 јул. 21:55 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Бутел

Golf 7 1.6 dizel bluemotion

7 700 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
13 јул. 15:22 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Скопје

VOLKSWAGEN GOLF 7 1.6 TDI 115KS HIGHLINE 2019G VO TOYOTA

14 999 ЕУР

Година: 2019
Километража: 120 000 - 129 999
13 јул. 12:19 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Охрид

VW GOLF 1.6 TDI GTD LINE KAMERA PDC REMUS - 12..MT Auto

6 800 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
13 јул. 11:31 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

AVTO PLAC "AVTOCENTAR" TETOVO

Година: 2007
Километража: 95 000 - 99 999
13 јул. 11:23 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 77kw DSG AVTOMATIK 2014g. "AVTOCENTAR"

12 700 ЕУР

Година: 2014
Километража: 170 000 - 179 999
13 јул. 11:22 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 77kw 2015god. "AVTOCENTAR"

10 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 180 000 - 189 999
13 јул. 11:20 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 77kw DSG AVTOMATIK 2014god. "AVTOCENTAR"

10 700 ЕУР

Година: 2014
Километража: 180 000 - 189 999
13 јул. 11:11 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 6 2.0 TDI 81kw 2009god "AVTOCENTAR"

7 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
13 јул. 11:10 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 6 2.0 TDI 81kw 2009god "AVTOCENTAR"

7 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
13 јул. 11:09 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 6 PLUS 1.6 TDI 66kw 2009god. "AVTOCENTAR"

6 900 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999

Сѐ што треба да знаете за golf mk?


Повеќето модели на Volkswagen Golf како што се golf 5, golf 1, и golf3 претстуваат едни од најпопуларните автомобили во светот и едни од најистакнатите модели во историјата на автомобилската индустрија. Првично произведен во 1974 година, Golf е историски значаен модел поради својата практичност, економичност и издржливост.


Дизајниран да биде европски одговор на американските автомобили на 60-тите и 70-тите години, Golf брзо стана меѓународен хит. Со повеќе од 35 милиони продадени автомобили до денес, Golf mk е еден од најпродаваните автомобили во светот.


Денес, Golf се произведува во седма генерација golf7 и продолжува да се заснова на својата репутација на практичен, издржлив и економичен автомобил.


Еден од најголемите предности на golf 7 е неговиот дизајн, кој е во согласност со најновите автомобилски трендови. Со својот модерен изглед, Golf е сè уште еден од најпривлечните автомобили на пазарот.


Овие модели имаат различни опции за мотор. Golf dizel нуди различни комбинации на брзини и моќност, што го прави идеален за различни потреби и услови на возење.


Golf 5 gti се карактеризира со висока издржливост, практичност и висок квалитет на изработка.


Во целост, Volkswagen Golf е автомобил кој го прави својот присуство во автомобилската индустрија и е идеален избор за оние кои бараат практичен и економичен автомобил со пристапна цена.


Неколку причини зошто треба да купите половен VW Golf?


Golf6 е еден од најпопуларните автомобили на Golf. Со својот привлечен дизајн, перформансите и квалитетот на изработка, Golf6 и golf 7 gti претставуваат вистинска икона во автомобилската индустрија. Но, купувањето на нов golf8 може да биде навистина скапо. Еден од начините за да го добиете овој автомобил по достапна цена е да купите половен golf 5 1.6 benzin. Тука се неколку причини зошто купувањето на половен Volkswagen Golf може да биде мудар избор:


Половните автомобили имаат добар квалитет


Квалитетот на новите golf koli е секако одличен, но и половните автомобили можат да бидат од добар квалитет. Многу половни Volkswagen Golf автомобили се продаваат со гаранција за квалитет.


Можете да го добиете автомобилот по пристапна цена


Половните автомобили често се продаваат по многу поевтини цени од новите автомобили. Тоа значи дека можеби ќе можете да го добиете својот golf mk по многу пониски цени од тоа што би го платиле при купување на нов автомобил.


Не губите многу од вредноста на автомобилот


Кога купувате нов автомобил, веднаш откако ќе го однесете од салонот, автомобилот ќе почне да губи вредност. Со купување на половен golf 4 cena, не губите толку многу на вредноста на автомобилот, затоа што некој друг веќе ја однел основната вредност на автомобилот.


Половните автомобили можат да имаат повисоко ниво на опрема за цената која ја плаќате


Кога купувате нов автомобил, дополнителните нивоа на опрема можат да бидат скапи. Со купување на половен golf 4 tuning cena, можеби ќе можете да добиете повеќе функции.


Кои користени модели на Volkswagen Golf се најдобри?


Volkswagen Golf е еден од најпопуларните и најпродавани модели на Volkswagen. Оваа марка на golf koli е позната по својата квалитет, елегантен дизајн и ефикасност. Но кои од користените модели на Volkswagen Golf volkswagen mk cenovnik се сметаат за најдобри?


Volkswagen Golf MK 7


MK7 е еден од најпопуларните модели на Volkswagen Golf. Овој модел е направен во периодот од 2012 до 2019 година и се смета за еден од најнапредните модели на марката. Овој модел golf cena има многу различни верзии, вклучувајќи Golf GTI, Golf R и Golf GTE. MK7 има многу ефикасни мотори и одлична опрема за безбедност.


Volkswagen Golf MK6


MK6 е друг модел на vw golf cena кој се смета за одличен избор за користен автомобил. Овој модел бил произведен во периодот од 2008 до 2013 година и има многу различни верзии, вклучувајќи volkswagen gti cena GTI, R и TDI. MK6 има одлична управувачка стабилност, голем простор во кабината и многу ниски трошоци за одржување.


Vw golf mk MK5


MK5 е модел на volkswagen golf cena кој бил произведен во периодот од 2003 до 2008 година. Овој модел има многу различни верзии, вклучувајќи GTI, R32 и TDI. MK5 има добра управувачка стабилност, ефикасни мотори и голем простор во кабината.


Volkswagen golf mk 4


MK4 е модел на Volkswagen Golf кој бил произведен во периодот од 1997 до 2003 година. Овој модел е познат по својата надежност и ефикасност. MK4 има добра управувачка стабилност и голем простор во кабината. Овој модел golf mk 2 се смета за одличен избор за оние кои бараат еден економичен користен автомобил.


Огласи за продажба на разни модели на VW Golf на Пазар3.мк


Огласите за продажба на разни модели на Volkswagen polovni vozila mk, како на пример golf 5, golf 2, golf 7 итн, се навистина многубројни! Тука се продаваат различни модели на golf mk со година на производство 1999 но и со година на производство 2022. Погледнете ги сите активни golf oglasi за продажба на овој модел на Volkswagen и со сигурност ќе го пронајдете оној модел со година на производство, мотор, и технички спецификации според вашите желби и потреби!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации