Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Пазар3 огласи | Сите | Возила | Автомобили

Alfa Romeo , 1402
Peugeot , 29
Audi , 26
BMW , 20
Opel , 20
Ford , 13
Fiat , 8
Nissan , 8
Renault , 7
Seat , 7
Mazda , 4
Citroën , 3
Suzuki , 2
Volvo , 2
Honda , 1
Hyundai , 1
Jaguar , 1
Jeep , 1
Lancia , 1
Škoda , 1
Toyota , 1

Голем број на огласи од различни категории, секојдневно се регистрираат на Пазар3.мк како најголем огласник во земјата. Без разлика дали пребарувате по клучен збор Alfa romeo,по категорија Автомобили,или по локација , Пазар3 е вистинското место за Вас бидејќи на нашата веб страница секојдневно се огласуваат голем број на огласи од различни категории. Како најголемо онлајн место за тргување, Пазар3 Ви овозможува да тргувате на лесен и едноставен начин!Погледнете ги сите огласи согласно Вашето пребарување: Alfa romeo | Сите | Автомобили | или регистрирајте оглас веднаш наведувајќи што купувате или што продавате, и искористете ги предностите од огласувањето на Пазар3.мк!

11 апр. 22:09
Линк
Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

AUDI A3 1.6TDI115KS 6MT ULTRA 2015/2016G

13 490 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
11 апр. 22:10
Линк
Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

AUDI A3 1.6TDI115KS 6MT ULTRA 2015/2016G

13 490 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999

Вчера 09:10 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo Mito 1.3mjet AutoMilano

6 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
11 апр. 22:10 Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

AUDI A3 1.6TDI115KS 6MT ULTRA 2015/2016G

13 490 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
11 апр. 22:09 Автомобили  ·  Audi  ·  A3  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

AUDI A3 1.6TDI115KS 6MT ULTRA 2015/2016G

13 490 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
11 апр. 19:53 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Карпош

Alfa romeo 147 jtd 2002

1 150 ЕУР Намалена цена

Година: 2002
Километража: 250 000 - 299 999
11 апр. 10:37 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Крива Паланка

Alfa Romeo 147 1.9JTD 120ks REG+SERV - 2008

2 850 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
07 апр. 09:57 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

ALFA ROMEO MITO 1.4 TURBO QUADRIFOGLIO VERDE ⁷

7 490 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
06 апр. 13:13 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Карпош

ALFA.ROMEO.159.2.4.JTD.6.BRZINI.06.GOD.REG.03.2025.FULL

2 799 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
05 апр. 13:20 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A5  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Audi A5 2.0tdi 170ks Coupe Model 2010god

10 600 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
28 мар. 08:36 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Touareg  ·  Куманово

Vw Touareg 3,0 tdi i Porsche cayanne 4,5i

7 990 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
28 мар. 08:33 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Карпош

Alfa Romeo 156 1.9

1 499 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
23 мар. 21:36 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa-Romeo MiTo QUADRIFOGLIO VERDE UNIKAT 170hp ������������

7 490 ЕУР

Година: 2010
Километража: 150 000 - 159 999
23 мар. 14:05 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Скопје

Alfa Romeo 159 1.9jtdm - 08

2 799 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
10 мар. 23:29 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Крушево

SE prodava Alfa Romeo 147 1.9 120ks 078 419 108

2 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
08 мар. 18:49 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Карпош

ALFA ROMEO MITO 1.6JTDM DNA 120hp VELOCE ��

4 900 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
08 мар. 13:25 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo 147jtdm

3 100 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
07 мар. 09:54 Автомобили  ·  Ford  ·  S-Max  ·  Скопjе  ·  Скопје

Ford S-Max 1.6 ecobost benzin 2012 7 vende

3 800 ЕУР Намалена цена

Година: 2012
Километража: 140 000 - 149 999
03 мар. 09:53 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Струга

Alfa Romeo 147 facelift 1.6 TS 120ks

2 300 ЕУР Намалена цена

Година: 2005
Километража: 170 000 - 179 999
28 фев. 08:49 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo 1.9 JTD 150ks

3 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 120 000 - 129 999
20 фев. 19:55 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Кочани

ALFA ROMEO MITO 1,3 MJET 95 KS FACELIFT 2011 PERFEKTNA !

5 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
19 фев. 09:30 Автомобили  ·  Jeep  ·  Wrangler  ·  Скопjе  ·  Бутел

Jeep Wrangler 2.8 Diesel 2016

350 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 160 000 - 169 999
15 фев. 18:35 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v Busso

2 000 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
14 фев. 15:14 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 145  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Se prodava

800 ЕУР

Година: 2000
Километража: 180 000 - 189 999
11 фев. 11:06 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulia  ·  Крива Паланка

Се продава Alfa Romeo Giulija

Година: 2018
Километража: 110 000 - 119 999
06 фев. 15:19 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Peugeot 308 CC 2.0hdi Coupe Kabrio

7 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
28 јан. 10:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 146  ·  Виница

Alfa Romeo 146 junior 1999

2 100 ЕУР

Година: 1999
Километража: 160 000 - 169 999
23 јан. 10:39 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
17 јан. 16:31 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Скопје

Alfa Romeo 147 TS Facelift

2 600 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
16 јан. 12:06 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
11 јан. 17:29 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulietta  ·  Скопjе  ·  Скопје

ALFA ROMEO GIULIETTA 2.0MULTIJET FULL OPREMA-11

7 800 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
10 јан. 14:01 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
09 јан. 08:40 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Кочани

Alfa-Romeo Mito 1.3 jtdm 95hp

12 700 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
08 јан. 18:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Delovi za Alfa Romeo 147 - najniski ceni

100 ЕУР

Година: 2003
Километража: 100 000 - 109 999
16 дек. 13:31 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Свети Николе

Alfa Romeo 156 TS 2.0 155 ks

1 100 ЕУР Намалена цена

Година: 2000
Километража: 250 000 - 299 999
15 дек. 18:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120ks - 08

4 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 100 000 - 109 999
11 дек. 13:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava Alfa Romeo Mito

4 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
09 дек. 19:54 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9 JTD-04-klima-Reg.Cela Godina

1 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
03 дек. 09:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo 147 1.9JTDm odlicna

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 18:34 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Тетово

Alfa Romeo 147 benzinec 2002

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
22 ноем. 11:09 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Alfa Romeo 156 (700eur)

700 ЕУР

Година: 1998
Километража: 190 000 - 199 999
22 ноем. 07:30 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Скопје

Alfa Romeo 147 1.9 JTD-04-klima

1 ЕУР

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
17 ноем. 19:29 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 166  ·  Штип

ALFA ROMEO 166 2.0 T.SPARK BENZIN/PLIN ! UNIKAT !

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
15 ноем. 22:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo-Mito 1.3 jtd 2011 multijet

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
22 окт. 19:28 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Неготино

Alfa romeo JTDm 1.9 -120hp

3 250 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
21 окт. 12:01 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo 156 1.9jtd

1 250 ЕУР

Година: 2001
Километража: 20 000 - 24 999
20 окт. 05:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Прилеп  ·  Долнени

Se prodava Alfa Romeo 156 1.9 jtd

Година: 2000
Километража: 170 000 - 179 999
14 окт. 17:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa 159

3 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
13 окт. 08:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 164  ·  Струга

Alfa Romeo

1 900 ЕУР

Година: 1993
Километража: 95 000 - 99 999
06 окт. 15:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Неготино

Alfa Romeo JTDm 1.9 - 120hp

3 250 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
03 окт. 17:44 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Струмица

Alfa Romeo 156/ 1.9JTD

900 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
02 окт. 21:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Прилеп  ·  Кривогаштани

Alfa Romeo 156

1 400 ЕУР

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999

Пазар3.мк - Најголемото место за купување и продавање онлајн!


Пазар3 секојдневно ја зголемува својата база на огласи. Голем број на физички и правни лица своите производи и услуги ги нудат на Пазар3.мк. Големата постеност, функционалностите на сајтот, одличната услуга, корисничката поддршка, соодветните цени, и специјалната понуда за правните лица, се само дел од причините поради кои голем број на корисници низ државата и странство, како свој прв избор за платформа за огласување ја избрале веб страната Пазар3.мк.Тука можете да најдете голем број на половни но и нови производи, како и голем број на услуги. Пазар3 е идеалното место доколку би сакале да купите или продавате Автомобили, Трактори, Мотори, Кампери, Багери, Виљушкари, Станови, Викендички, Плацови, Фрижидери, Електрични шпорети, Греалки, Шпорети на дрва, Алати, Градежни материјали, Лаптопи, огласи за Работа, огласи за подучување, превод и многу друго.Дел од фирмите кои своите производи редовно ги огласуваат на Пазар3 се Домик Недвижности, Асториа Недвижности, VIP Auto Spa, Kobra-T - продажба на пластифицирани лимови, Benelux Tuning - продажба на гуми и бандажи, AutoWelt, iButik.mk - продажба на мобилни телефони и галантерија, Еуроградба Асаноски - продажба на машини и градежни материјали, Ледиком, Авто Був, МТ-Ауто, Агро ГЕА, и многу, многу други бизниси своите производи и услуги ги нудат пред многубројната публика на Пазар3.мк.Повеќе од 400.000 огласи се активни на Пазар3.мк! Тука можете да најдете буквално сè! Продажба на автомобили, изнајмување станови, продажба на недвижности, мобилни телефони, бела техника, домашни миленици, земјоделска механизација, приклучни машини, мотори, градежни машини, ПВЦ столарија, музички инструменти, облека, и многу друго, секојдневно се огласува на Пазар3.мк!
Продажба и купување Автомобили на Пазар3.мкДоколку за Вашето пребарување Alfa romeo | Сите | Автомобили | не најдовте соодветни резултати, Ви препорачуваме да регистрирате оглас со кој ќе добиете понуда за она што го продавате или купувате.Доколку сте заинтересирани за купување регистрирајте оглас со наслов "Купувам (име на производот за кој би сакале да добиете понуди)", или погледнете ги активните огласи согласно Вашиот интерес.Доколку пак продавате, регистрирајте оглас со наслов
"Се продава (име на производот кој го продавате)", и очекувајте да бидете контактирани од потенцијално заинтересираните купувачи."Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации