Македонски | Shqip | English |

Цела Македонија | Возила | Автомобили | Alfa Romeo | Alfa 147 | Pazar3

09 септ. 14:06
Link:
Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa Romeo 147 1.9 jtdm -03 ITNO

2 200 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
16 септ. 16:19
Link:
Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa 147 1.9 jtd

2 000 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 15:55 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147jtdm

2 800 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 15:23 Автомобили , Кавадарци

Alfa Romeo 1.9 JTD M

2 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 16:42 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147

1 800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 13:25 Автомобили , Скопjе , Шуто Оризари

Alfa Romeo 147 1.9jtd -01 full oprema

1 600 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 12:06 Автомобили , Куманово

ALFAROMEO 147-06 150ks TI oprema uvoz CH

2 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 10:37 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa 147 1.9

1 800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 06:59 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

3 400 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
18 септ. 20:29 Претпријатие Автомобили , Велес

Alfa Romeo 147 1.9 jtd -06

3 490 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
18 септ. 17:40 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

ALFA ROMEO 147 1.9JTDM 120 KS -07

2 799 ЕУР

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
17 септ. 16:52 Автомобили , Скопjе , Бутел

Alfa Romeo 147 1.9JTD Full Oprema -02

1 999 ЕУР

Година: 2002
Километража: 170 000 - 179 999
17 септ. 09:11 Автомобили , Скопjе , Карпош

ALFA ROMEO 147 1.9 JTD -04 KAKO NOVO FULL

2 299 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
16 септ. 20:36 Автомобили , Скопjе , Аеродром

ALFA ROMEO 1.9JTD-m 120KS -08/09

3 199 ЕУР

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
16 септ. 16:19 Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa 147 1.9 jtd

2 000 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
16 септ. 10:22 Автомобили , Скопjе , Бутел

Alfa Romeo 147 JTDm -06

2 800 ЕУР Price Reduced

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
15 септ. 09:38 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

ALFA ROMEO 147 1.9jtdm Ti 110KW -06 AutoBERN

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
12 септ. 01:40 Автомобили , Скопjе , Шуто Оризари

Алфа 147 JTD 1.9

1 900 ЕУР

Година: 2004
Километража: 15 000 - 19 999
09 септ. 15:38 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147 JTD

1 450 ЕУР

Година: 2003
Километража: 150 000 - 159 999
09 септ. 14:06
Link:
Автомобили , Скопjе , Центар

Alfa Romeo 147 1.9 jtdm -03 ITNO

2 200 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
08 септ. 23:01 Автомобили , Кочани

ALFA ROMEO 147 1.9JTD 88KW 120KS

3 050 ЕУР

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
06 септ. 15:57 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147 jtd 1.9 dizel

2 850 ЕУР Price Reduced

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
06 септ. 13:29 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

3 350 ЕУР

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
05 септ. 00:27 Автомобили , Куманово

Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120ks

2 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
03 септ. 19:43 Автомобили , Скопjе , Чаир

Alfa 147 1.6 Twin Spark

2 450 ЕУР

Година: 2005
Километража: 150 000 - 159 999
03 септ. 15:20 Претпријатие Автомобили , Велес

ALFA 147 1.9 JTDm 120ks -07

2 990 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
03 септ. 09:57 Автомобили , Неготино

Alfa Romeo 147 jtdm 8v 88kw

2 650 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
01 септ. 23:40 Претпријатие Автомобили , Делчево

ALFA ROMEO 147 1.9 JTD 122 ks. -07

2 999 ЕУР

Година: 2007
Километража: 130 000 - 139 999
01 септ. 15:57 Автомобили , Кочани

Alfa Romeo 147 1.9jtd -03

1 500 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
01 септ. 08:11 Автомобили , Берово

Alfa Romeo 147

800 ЕУР

Година: 2003
Километража: 130 000 - 139 999
30 авг. 22:59 Автомобили , Куманово

Alfa Romeo 147 1.9 disel

2 800 ЕУР Price Reduced

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
19 авг. 17:58 Автомобили , Кочани , Чешиново-Облешево

Alfa Romeo JTD 147

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
17 авг. 13:42 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147 1.9 JTD Najeftina

1 500 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
15 авг. 16:16 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

3 450 ЕУР

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
12 авг. 22:56 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo 147

3 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
05 авг. 21:09 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo 147

Година: 2002
Километража: 110 000 - 119 999
05 авг. 14:40 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa 147

3 450 ЕУР

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
02 авг. 00:27 Автомобили , Скопjе , Карпош

Alfa Romeo

Година: 2002
Километража: 110 000 - 119 999
31 јул. 09:16 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa

3 550 ЕУР

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
29 јул. 08:26 Автомобили , Скопjе , Аеродром

EXTRA ALFA ROMEO 1.9JTD REGISTRIRANA

1 550 ЕУР

Година: 2001
Километража: 190 000 - 199 999
27 јул. 17:58 Автомобили , Кавадарци

Alfa romeo 147 moze i zamena

2 700 ЕУР

Година: 2006
Километража: 100 000 - 109 999
26 јул. 09:23 Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Alfa Romeo

3 600 ЕУР

Година: 2008
Километража: 20 000 - 24 999
25 јул. 15:56 Автомобили , Скопjе , Аеродром

ALFA ROMEO 147 1.6 BENZIN -10 PERFEKT AUTO ZVEKI

3 200 ЕУР Price Reduced

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
18 јул. 18:20 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Alfa Romeo 147 JTDM povolno za delovi

Година: 2007
Километража: 35 000 - 39 999
Кон почеток