Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Пазар3 огласи | Сите | Возила | Автомобили | Alfa Romeo

4C , 2
Alfa 145 , 35
Alfa 146 , 47
Alfa 147 , 555
Alfa 155 , 13
Alfa 156 , 354
Alfa 159 , 189
Alfa 164 , 10
Alfa 166 , 64
Alfa 33 , 20
Alfa 75 , 1
Brera , 11
GT , 62
GTV , 8
Giulia , 3
Giulietta , 23
MiTo , 26
Spider , 2

Голем број на огласи од различни категории, секојдневно се регистрираат на Пазар3.мк како најголем огласник во земјата. Без разлика дали пребарувате по клучен збор,по категорија Автомобили,или по локација , Пазар3 е вистинското место за Вас бидејќи на нашата веб страница секојдневно се огласуваат голем број на огласи од различни категории. Како најголемо онлајн место за тргување, Пазар3 Ви овозможува да тргувате на лесен и едноставен начин!Погледнете ги сите огласи согласно Вашето пребарување: | Сите | Автомобили | Alfa Romeo | или регистрирајте оглас веднаш наведувајќи што купувате или што продавате, и искористете ги предностите од огласувањето на Пазар3.мк!

Вчера 17:40
Линк
, ,

Alfa Romeo 156

1 250 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 250 000 - 299 999

Вчера 17:40 , ,

Alfa Romeo 156

1 250 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 250 000 - 299 999
30 јун. 12:27 ,

Alfa Romeo 1995

750 ЕУР

Година: 1995
Километража: 180 000 - 189 999
29 јун. 22:05 ,

Se prodava alfa romeo 166

800 ЕУР

Година: 1999
Километража: 80 000 - 84 999
29 јун. 18:46 ,

Alfa Romeo 147

3 200 ЕУР

Година: 2005
Километража: 180 000 - 189 999
29 јун. 15:35 , ,

Alfa Romeo147 1.9 jtdm 120ks 08

3 750 ЕУР

Година: 2008
Километража: 100 000 - 109 999
28 јун. 11:47 Претпријатие , ,

Alfa Romeo 147 full oprema plin atest registrirana

1 390 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 190 000 - 199 999
28 јун. 09:48 ,

Alfa

10 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 20 000 - 24 999
28 јун. 07:21
Линк
,

Се продава Алфа Ромео GTV 2.0

1 600 ЕУР Намалена цена

Година: 1996
Километража: 200 000 - 249 999
27 јун. 21:06 , ,

Alfa 33 so plinski ured

1 200 ЕУР

Година: 1994
Километража: 120 000 - 129 999
27 јун. 12:58 , ,

Alfa romeo 159jtdm

3 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
26 јун. 14:53 , ,

Alfa romeo 1.6 twin spark

1 600 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
24 јун. 07:51 Претпријатие ,

Alfa Romeo gt 1.9jtd

3 400 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
23 јун. 22:03 , ,

Alfa 33 so plinski ured

1 200 ЕУР

Година: 1994
Километража: 120 000 - 129 999
20 јун. 19:53 ,

Alfa Romeo 159

4 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
18 јун. 15:48 ,

Se prodava alfa romeo 147 dizel

1 550 ЕУР

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
17 јун. 16:27 ,

Alfa Romeo GT 1.9

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
17 јун. 03:06 , ,

Alfa Romeo 147

3 200 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
12 јун. 13:14 , ,

Alfa Romeo MiTo 2009 1.6 dizel registrirano perfektno

4 400 ЕУР

Година: 2009
Километража: 170 000 - 179 999
12 јун. 13:13 ,

SE PRODAVA ALFA 159

3 450 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
10 јун. 08:38 ,

Alfa Romeo Alfa147

3 650 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
01 јун. 11:06 ,

Alfa Romeo Giulia 2.2TD 180ks automatic

24 990 ЕУР

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
28 мај 19:20 Претпријатие ,

Alfa Romeo Giulia 2.2D turbo 150hp

19 800 ЕУР

Година: 2018
Километража: 180 000 - 189 999
28 мај 19:12 Претпријатие ,

Alfa Romeo Giulietta 1.6 Jtdm 120hp

13 800 ЕУР

Година: 2017
Километража: 160 000 - 169 999
28 мај 14:16 , ,

Alfa Romeo Giulietta QV

10 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2010
Километража: 110 000 - 119 999
24 мај 23:06 , ,

ALFA 147 JTD

2 650 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
23 мај 20:20 ,

Giulietta 2.0 JTDm2 2013 Euro5

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
23 мај 15:53 ,

Alfa Romeo Giulietta 2.0 JTDm2 2013 euro 5

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
15 мај 06:30 , ,

Alfa romeo 147

1 600 ЕУР

Година: 2002
Километража: 10 000 - 14 999
03 мај 17:07 , ,

Alfa Romeo 159 dizel 2008

Година: 2008
Километража: 90 000 - 94 999
28 апр. 18:49 , ,

Alfa Romeo jtdm 150ks redisign

3 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 20 000 - 24 999
26 апр. 13:33 , ,

Alfa Romeo GT

6 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 110 000 - 119 999
25 апр. 23:02 ,

Alfa Romeo 147

Година: 2006
Километража: 100 000 - 109 999
25 апр. 13:38 ,

Bandazi za Alfa Romeo 147 so letni gumi

300 ЕУР

Година: 2009
Километража: 0 - 4 999
23 апр. 23:31 ,

Alfa Romeo 1999

1 600 ЕУР

Година: 1999
Километража: 100 000 - 109 999
19 апр. 11:44 , ,

Alfa Romeo MiTo 2011 1.4 so panorama

4 400 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
15 апр. 11:06 , ,

Alfa Romeo 159 dizel 2007

Година: 2007
Километража: 120 000 - 129 999
14 апр. 13:44 , ,

Alfa Romeo 159 dizel 2006

6 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
08 апр. 09:11 ,

Alfa Romeo 147 1.6 benzin full oprema 2002

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
07 апр. 14:49 , ,

Alfa Romeo Giulietta uvezena od Milano

10 500 ЕУР

Година: 2012
Километража: 100 000 - 109 999
31 мар. 22:55 , ,

ALFA ROMEO GIULIETTA-AUTOMATIC 2011

7 300 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
30 мар. 05:20 , ,

Alfa Romeo 147 1.9 JTD

2 500 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
27 мар. 13:56 ,

Alfa Romeo 156

2 000 ЕУР

Година: 1996
Километража: 50 000 - 54 999
22 мар. 15:03 , ,

Alfa Romeo 159 dizel 2007

5 400 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
22 мар. 15:03 , ,

Alfa Romeo 156 facelift 2005

1 800 ЕУР Намалена цена

Година: 2005
Километража: 180 000 - 189 999

Пазар3.мк - Најголемото место за купување и продавање онлајн!


Пазар3 секојдневно ја зголемува својата база на огласи. Голем број на физички и правни лица своите производи и услуги ги нудат на Пазар3.мк. Големата постеност, функционалностите на сајтот, одличната услуга, корисничката поддршка, соодветните цени, и специјалната понуда за правните лица, се само дел од причините поради кои голем број на корисници низ државата и странство, како свој прв избор за платформа за огласување ја избрале веб страната Пазар3.мк.Тука можете да најдете голем број на половни но и нови производи, како и голем број на услуги. Пазар3 е идеалното место доколку би сакале да купите или продавате Автомобили, Трактори, Мотори, Кампери, Багери, Виљушкари, Станови, Викендички, Плацови, Фрижидери, Електрични шпорети, Греалки, Шпорети на дрва, Алати, Градежни материјали, Лаптопи, огласи за Работа, огласи за подучување, превод и многу друго.Дел од фирмите кои своите производи редовно ги огласуваат на Пазар3 се Домик Недвижности, Асториа Недвижности, VIP Auto Spa, Kobra-T - продажба на пластифицирани лимови, Benelux Tuning - продажба на гуми и бандажи, AutoWelt, iButik.mk - продажба на мобилни телефони и галантерија, Еуроградба Асаноски - продажба на машини и градежни материјали, Ледиком, Авто Був, МТ-Ауто, Агро ГЕА, и многу, многу други бизниси своите производи и услуги ги нудат пред многубројната публика на Пазар3.мк.Повеќе од 400.000 огласи се активни на Пазар3.мк! Тука можете да најдете буквално сè! Продажба на автомобили, изнајмување станови, продажба на недвижности, мобилни телефони, бела техника, домашни миленици, земјоделска механизација, приклучни машини, мотори, градежни машини, ПВЦ столарија, музички инструменти, облека, и многу друго, секојдневно се огласува на Пазар3.мк!
Продажба и купување Автомобили на Пазар3.мкДоколку за Вашето пребарување | Сите | Автомобили | Alfa Romeo | не најдовте соодветни резултати, Ви препорачуваме да регистрирате оглас со кој ќе добиете понуда за она што го продавате или купувате.Доколку сте заинтересирани за купување регистрирајте оглас со наслов "Купувам (име на производот за кој би сакале да добиете понуди)", или погледнете ги активните огласи согласно Вашиот интерес.Доколку пак продавате, регистрирајте оглас со наслов
"Се продава (име на производот кој го продавате)", и очекувајте да бидете контактирани од потенцијално заинтересираните купувачи."Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации