Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Пазар3 огласи | Сите | Возила | Автомобили

Alfa Romeo , 1399
Peugeot , 30
Audi , 23
BMW , 21
Opel , 20
Ford , 15
Fiat , 8
Nissan , 8
Renault , 8
Seat , 7
Mazda , 4
Citroën , 3
Lancia , 2
Suzuki , 2
Volvo , 2
Honda , 1
Hyundai , 1
Jaguar , 1
Jeep , 1
Škoda , 1
Toyota , 1

Голем број на огласи од различни категории, секојдневно се регистрираат на Пазар3.мк како најголем огласник во земјата. Без разлика дали пребарувате по клучен збор alfa romeo,по категорија Автомобили,или по локација , Пазар3 е вистинското место за Вас бидејќи на нашата веб страница секојдневно се огласуваат голем број на огласи од различни категории. Како најголемо онлајн место за тргување, Пазар3 Ви овозможува да тргувате на лесен и едноставен начин!Погледнете ги сите огласи согласно Вашето пребарување: alfa romeo | Сите | Автомобили | или регистрирајте оглас веднаш наведувајќи што купувате или што продавате, и искористете ги предностите од огласувањето на Пазар3.мк!

Вчера 03:46
Link:
Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulietta  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo Giulietta

16 500 ЕУР

Година: 2020
Километража: 25 000 - 29 999

Денес 08:58 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo 1.9 JTD 150ks

3 100 ЕУР

Година: 2007
Километража: 120 000 - 129 999
Вчера 19:55 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Кочани

ALFA ROMEO MITO 1,3 MJET 95 KS FACELIFT 2011 PERFEKTNA !

5 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 11:54 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf Plus  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Golf 6 Plus 2.0tdi 140ks High Line mod.2010g.

6 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 09:43 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo Mito 1.3mjet AutoMilano

6 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 03:46
Link:
Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulietta  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo Giulietta

16 500 ЕУР

Година: 2020
Километража: 25 000 - 29 999
19 фев. 16:50 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Тетово

Alfa Romeo 159 1.9 JTDm

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
19 фев. 09:30 Автомобили  ·  Jeep  ·  Wrangler  ·  Скопjе  ·  Бутел

Jeep Wrangler 2.8 Diesel 2016

350 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 160 000 - 169 999
19 фев. 09:14 Автомобили  ·  Ford  ·  Fiesta  ·  Скопjе  ·  Бутел

Ford Fiesta 1.0 benzin 2015

4 000 ЕУР Price Reduced

Година: 2015
Километража: 160 000 - 169 999
17 фев. 12:18 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Карпош

ALFA ROMEO MITO 1.6JTDM DNA 120HP

4 950 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
16 фев. 10:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 146  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Prodavam Alfa 146 2.0 twinspark 20v

1 500 ЕУР

Година: 1999
Километража: 190 000 - 199 999
15 фев. 18:35 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 156 2.5 v6 24v Busso

2 000 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
14 фев. 15:14 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 145  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Se prodava

800 ЕУР

Година: 2000
Километража: 180 000 - 189 999
11 фев. 11:06 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulia  ·  Крива Паланка

Се продава Alfa Romeo Giulija

Година: 2018
Километража: 110 000 - 119 999
09 фев. 17:31 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Бутел

Alfa Romeo MiTo 1.4 benzin

4 999 ЕУР

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
07 фев. 17:58 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo 147jtdm

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
06 фев. 15:19 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Peugeot 308 CC 2.0hdi Coupe Kabrio

7 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
28 јан. 10:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 146  ·  Виница

Alfa Romeo 146 junior 1999

2 100 ЕУР

Година: 1999
Километража: 160 000 - 169 999
23 јан. 10:39 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
21 јан. 09:41 Автомобили  ·  Ford  ·  S-Max  ·  Скопjе  ·  Скопје

Ford S-Max 1.6 ecobost benzin 2012 7 vende

4 000 ЕУР Price Reduced

Година: 2012
Километража: 140 000 - 149 999
17 јан. 16:31 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Скопје

Alfa Romeo 147 TS Facelift

2 600 ЕУР Price Reduced

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
16 јан. 12:06 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
11 јан. 17:29 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Giulietta  ·  Скопjе  ·  Скопје

ALFA ROMEO GIULIETTA 2.0MULTIJET FULL OPREMA-11

7 800 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
10 јан. 14:01 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Друг модел  ·  Кочани

ALFA-ROMEO STELVIO 2.2 TD Q4 180HP AUTOMATIC

25 600 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
09 јан. 08:40 Авто плац Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Кочани

Alfa-Romeo Mito 1.3 jtdm 95hp

12 700 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
08 јан. 18:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Delovi za Alfa Romeo 147 - najniski ceni

100 ЕУР

Година: 2003
Километража: 100 000 - 109 999
21 дек. 18:38 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Touareg  ·  Куманово

Vw Touareg 3,0 tdi reg.do 11.2024g.

8 990 ЕУР Price Reduced

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
16 дек. 13:31 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Свети Николе

Alfa Romeo 156 TS 2.0 155 ks

1 100 ЕУР Price Reduced

Година: 2000
Километража: 250 000 - 299 999
15 дек. 18:08 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 120ks - 08

4 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 100 000 - 109 999
15 дек. 07:57 Авто плац Автомобили  ·  Lancia  ·  Delta  ·  Куманово

Lancia Delta 1,6 multijet dizel mk tabli

3 999 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
11 дек. 13:00 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava Alfa Romeo Mito

4 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
09 дек. 19:54 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo 147 1.9 JTD-04-klima-Reg.Cela Godina

1 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
03 дек. 09:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa Romeo 147 1.9JTDm odlicna

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
28 ноем. 18:34 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Тетово

Alfa Romeo 147 benzinec 2002

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
25 ноем. 10:39 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Куманово

Golf 6 1,6 tdi reg. do 07.2024 g.

6 999 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
25 ноем. 10:17 Авто плац Автомобили  ·  Ford  ·  Fiesta  ·  Куманово

Ford Fiesta 1,5 dci mk reg .do 11.2024g.

6 999 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
22 ноем. 11:09 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Alfa Romeo 156 (700eur)

700 ЕУР

Година: 1998
Километража: 190 000 - 199 999
22 ноем. 07:30 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Скопjе  ·  Скопје

Alfa Romeo 147 1.9 JTD-04-klima

1 ЕУР

Година: 2004
Километража: 190 000 - 199 999
18 ноем. 14:14 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  406  ·  Куманово

Peugeot 406 sw 2.0 hdi reg. do 07.2024g. Moze zamena !

3 350 ЕУР Price Reduced

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
17 ноем. 19:29 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 166  ·  Штип

ALFA ROMEO 166 2.0 T.SPARK BENZIN/PLIN ! UNIKAT !

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
15 ноем. 22:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  MiTo  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Alfa Romeo-Mito 1.3 jtd 2011 multijet

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
22 окт. 19:28 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Неготино

Alfa romeo JTDm 1.9 -120hp

3 250 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
21 окт. 12:01 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Центар

Alfa Romeo 156 1.9jtd

1 250 ЕУР

Година: 2001
Километража: 20 000 - 24 999
20 окт. 05:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Прилеп  ·  Долнени

Se prodava Alfa Romeo 156 1.9 jtd

Година: 2000
Километража: 170 000 - 179 999
14 окт. 17:52 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 159  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Alfa 159

3 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
13 окт. 08:12 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 164  ·  Струга

Alfa Romeo

1 900 ЕУР

Година: 1993
Километража: 95 000 - 99 999
06 окт. 15:16 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 147  ·  Неготино

Alfa Romeo JTDm 1.9 - 120hp

3 250 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
03 окт. 17:44 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Струмица

Alfa Romeo 156/ 1.9JTD

900 ЕУР

Година: 1999
Километража: 250 000 - 299 999
02 окт. 21:26 Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Прилеп  ·  Кривогаштани

Alfa Romeo 156

1 400 ЕУР

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999

Пазар3.мк - Најголемото место за купување и продавање онлајн!


Пазар3 секојдневно ја зголемува својата база на огласи. Голем број на физички и правни лица своите производи и услуги ги нудат на Пазар3.мк. Големата постеност, функционалностите на сајтот, одличната услуга, корисничката поддршка, соодветните цени, и специјалната понуда за правните лица, се само дел од причините поради кои голем број на корисници низ државата и странство, како свој прв избор за платформа за огласување ја избрале веб страната Пазар3.мк.Тука можете да најдете голем број на половни но и нови производи, како и голем број на услуги. Пазар3 е идеалното место доколку би сакале да купите или продавате Автомобили, Трактори, Мотори, Кампери, Багери, Виљушкари, Станови, Викендички, Плацови, Фрижидери, Електрични шпорети, Греалки, Шпорети на дрва, Алати, Градежни материјали, Лаптопи, огласи за Работа, огласи за подучување, превод и многу друго.Дел од фирмите кои своите производи редовно ги огласуваат на Пазар3 се Домик Недвижности, Асториа Недвижности, VIP Auto Spa, Kobra-T - продажба на пластифицирани лимови, Benelux Tuning - продажба на гуми и бандажи, AutoWelt, iButik.mk - продажба на мобилни телефони и галантерија, Еуроградба Асаноски - продажба на машини и градежни материјали, Ледиком, Авто Був, МТ-Ауто, Агро ГЕА, и многу, многу други бизниси своите производи и услуги ги нудат пред многубројната публика на Пазар3.мк.Повеќе од 400.000 огласи се активни на Пазар3.мк! Тука можете да најдете буквално сè! Продажба на автомобили, изнајмување станови, продажба на недвижности, мобилни телефони, бела техника, домашни миленици, земјоделска механизација, приклучни машини, мотори, градежни машини, ПВЦ столарија, музички инструменти, облека, и многу друго, секојдневно се огласува на Пазар3.мк!
Продажба и купување Автомобили на Пазар3.мкДоколку за Вашето пребарување alfa romeo | Сите | Автомобили | не најдовте соодветни резултати, Ви препорачуваме да регистрирате оглас со кој ќе добиете понуда за она што го продавате или купувате.Доколку сте заинтересирани за купување регистрирајте оглас со наслов "Купувам (име на производот за кој би сакале да добиете понуди)", или погледнете ги активните огласи согласно Вашиот интерес.Доколку пак продавате, регистрирајте оглас со наслов
"Се продава (име на производот кој го продавате)", и очекувајте да бидете контактирани од потенцијално заинтересираните купувачи."Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации