Македонски | Shqip | English |

Огласи во Македонија – Купување и продажба на станови, автомобили, телефони и друго | Возила | Автомобили | Audi | A5

Денес 13:11 ,

AUDI A5 2.7 TDI SLINE DSG

13 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 18:10 Претпријатие , ,

AUDI A5 2.0 TDI 150KS AVTOMATIK LED NAVI ZAMENA

19 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 110 000 - 119 999
Вчера 15:03 , ,

Audi A5

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 09:24 , ,

Audi A5 3.0 Tdi

18 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 02:52 ,

Audi, A5 sportback ,s line

20 300 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
02 авг. 20:33 , ,

Audi A5 quattro 3.0

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
01 авг. 20:35 , ,

Audi a5 3.0 tdi

12 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
01 авг. 18:38 ,

AUDI A5 2.7 TDI SPORTPAKET

12 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
31 јул. 22:53 ,

audi a5 2.7.tdi. s.line

9 900 ЕУР

Година: 2007
Километража: 250 000 - 299 999
30 јул. 14:35 , ,

AUDI A5 3.0 AVTOMATIK 8G -14

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
22 јул. 09:59 , ,

AUDI A5 SPORTBACK 2.0 TDI 170KS EURO 5

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
20 јул. 00:09 , ,

AUDI A5 3.0 TDI

10 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 250 000 - 299 999
18 јул. 16:28 ,

Audi A5 3.0tdi quattro Swiss -11 Staklo

15 990 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
10 јул. 18:29 Претпријатие ,

AUDI A5 2.7TDI EURO5 -09 ELIT AUTO

9 300 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
08 јул. 23:59 , ,

Se prodava Audi A5

10 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 40 000 - 44 999
08 јул. 15:50 , ,

AUDI A5 QUATTRO 2.0 TFSI 211 HP

14 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 180 000 - 189 999
02 јул. 16:55 , ,

AUDI A5 -mozhe i zamena

10 900 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
29 јун. 14:43 , ,

Audi A5 2.0 TDI Sportback facelift

Година: 2012
Километража: 180 000 - 189 999
25 јун. 03:11 , ,

Audi A5 sportback

Година: 2010
Километража: 300 000 - 349 999
18 јун. 23:53 ,

Audi a5 3.0tdi quattro

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
11 јун. 00:19 ,

AUDI A5 2.7tdi sline

10 000 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
02 јун. 04:29 ,

Audi A5 2016

29 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 50 000 - 54 999
31 мај 21:50 , ,

AUDI A5 2.7 TDI 2011 S-Line Swiis

18 500 ЕУР

Година: 2011
Километража: 150 000 - 159 999
31 мај 13:53 , ,

AUDI A5 2.0TDI 180KS SPORTBACK PRV GAZDA -12

Година: 2012
Километража: 90 000 - 94 999
23 мај 21:08 , ,

Audi A5 SportBack 2010/11

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
19 мај 15:33 , ,

Audi A5

13 800 ЕУР

Година: 2010
Километража: 350 000 - 399 999
17 мај 21:32 ,

Audi A5 2.7TDI 8G multitronic

1 ЕУР

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
08 мај 11:49 Претпријатие ,

Audi A5 SPORTBAK 3.0TDI 218HP QUATTRO S-TRONIC S

38 600 ЕУР

Година: 2017
Километража: 140 000 - 149 999
03 мај 11:21 , ,

Prodavam Audi A5 2.0 TDI

19 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
09 апр. 18:55 , ,

Audi A5 2.7 2010 Moze zamena

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
30 мар. 12:29 Претпријатие ,

Audi A5 SPORTBACK 2.0TDI 150HP

20 200 ЕУР

Година: 2016
Километража: 150 000 - 159 999
30 мар. 12:29 Претпријатие ,

Audi A5 sportback 2.0tdi ultra

22 700 ЕУР

Година: 2017
Километража: 90 000 - 94 999
30 мар. 12:26 Претпријатие ,

Audi A5 SPORTBACK 2.0TDI

20 300 ЕУР

Година: 2015
Километража: 140 000 - 149 999
28 мар. 17:36 Претпријатие ,

AUDI A5 2.0 TDI 177KS SPORTBACK

16 700 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
28 мар. 11:21 Претпријатие ,

Audi A5 SPORTBACK 2.0TDI ULTRA

19 700 ЕУР

Година: 2015
Километража: 180 000 - 189 999
22 мар. 20:18 , ,

Audi A5 SPORTBACK 2.0TDI 150 ks -15 godina

18 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 140 000 - 149 999
20 мар. 17:56 ,

AUDI A5 COUPE NEUVEZUVANO

Година: 2008
Километража: 150 000 - 159 999
13 мар. 18:11 ,

Audi A5 Sportback 3.0 TDI Quattro

15 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
25 фев. 15:37 ,

Audi A5 Sportback 2.0 tdi so 170 ks -10

12 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
23 фев. 21:55 ,

Audi A5 2.0 170hp

Година: 2010
Километража: 180 000 - 189 999
23 фев. 18:30 ,

AUDI A5 2.7TDI S-LINE

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
25 јан. 19:23 , ,

AUDI A5 Sportback 3.0TDI QUATTRO 3X S-LINE

26 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
22 јан. 07:23 Претпријатие ,

AUDI A5 COUPE 2.7

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
20 јан. 15:19 , ,

Audi A5

Година: 2011
Километража: 120 000 - 129 999
20 јан. 14:03 , ,

Audi A5 1.8

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
20 јан. 08:26 ,

Audi A5 2.0 -12 177ps SportBack

22 500 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
18 јан. 18:24 ,

Audi A5 2.0 Tdi 177ks Automatic Full opr uvoz ch

14 000 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
08 јан. 17:40 , ,

AUDI A5 2x S LINE 2.7 Tdi 250 ks

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
14 дек. 10:50 , ,

Audi A5 SPORTBACK

Година: 2014
Километража: 180 000 - 189 999
Кон почеток