Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Се купуваат возила - Огласи за возила од секој вид по најповолни цени

Во "Се купуваат возила" категоријата можете да најде или објавите огласи за купување на нови или половни возила - брзо и едноставно!


Пазар3 ви нуди огромен асортиман на разни видови на нови и користени возила, моторцикли (над 50cc), мопеди (под 55cc), тешки товарни возила, патни и уште многу други видови на возила!


Нашиот сајт е специјализиран за да ве зближи со вашиот потенцијален купувач и продавач се со цел да ви овозможи да бидете во чекор со огромната понуда на користени возила, луксузни или нови под ваши услови.

Вчера 15:08
Link:
Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 308 SW 1.6-blue hdi*Allure*Full Oprema-16g.

8 650 ЕУР

Година: 2016
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 10:44
Link:
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Tiguan  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

VW TIGUAN 2.0 TDI 140ks 4x4, ZELEN KARTON, FULL OPREMA

13 999 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 13:46 Автомобили  ·  BMW  ·  520  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

BMW 520d Sport Line 2017

32 800 ЕУР

Година: 2017
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 13:42 Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  C 200  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Mercedes-Benz C 200 D

11 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 13:41 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

AVTO PLAC "AVTOCENTAR" TETOVO

Година: 2007
Километража: 95 000 - 99 999
Денес 13:38 Авто плац Автомобили  ·  Suzuki  ·  Jimny  ·  Тетово

SUZUKI JIMNY 1.5 BENZIN 4x4 45.000km. 2019god. "AVTOCENTAR"

19 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 40 000 - 44 999
Денес 13:37 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  e-Golf  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

VW Golf 6 dizel 1.6

8 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:37 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  Q5  ·  Тетово

AUDI Q5 3.0 TDI 176kw quattro 4x4 AVTOMATIK "AVTOCENTAR"

15 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:36 Авто плац Автомобили  ·  Nissan  ·  Qashqai  ·  Тетово

NISSAN QASHQAI 2.0 DCI 110kw 4x4 7-sedista 09g. "AVTOCENTAR"

9 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:35 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Бутел

Golf 3 TDI

1 650 ЕУР

Година: 1996
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 13:34 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  X3  ·  Тетово

BMW X3 3.0D 150kw 4x4 AVTOMATIK REG. "AVTOCENTAR"

7 900 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:33 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  C-Crosser  ·  Тетово

CITROEN C-CROSSER 2.2 HDI 115ks 4x4 2009god. "AVTOCENTAR"

7 600 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:32 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  ML 230  ·  Тетово

MERCEDES ML 230 4x4 99god. "AVTOCENTAR"

4 200 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:30 Авто плац Автомобили  ·  Seat  ·  Leon  ·  Тетово

SEAT LEON 1.6 TDI 81kw 2017god. "AVTOCENTAR"

12 200 ЕУР

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 13:29 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 81kw 2017god. "AVTOCENTAR"

13 200 ЕУР

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 13:28 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 77kw DSG AVTOMATIK 2014g. "AVTOCENTAR"

12 700 ЕУР

Година: 2014
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 13:27 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 7 1.6 TDI 77kw 2015god. "AVTOCENTAR"

10 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 13:25 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Touran  ·  Тетово

VW TOURAN 1.6 TDI 77kw AVTOMATIK 7-Sedista 12g. "AVTOCENTAR"

10 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:24 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  C 220  ·  Тетово

MERCEDES C220 CDI 125kw 6-Brzini 2012god. "AVTOCENTAR"

11 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 13:23 Авто плац Автомобили  ·  Škoda  ·  Octavia  ·  Тетово

SKODA OCTAVIA 1.6 TDI 81kw 2016god. "AVTOCENTAR"

11 200 ЕУР

Година: 2016
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 13:21 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A5  ·  Тетово

AUDI A5 3.0 TDI 176kw 4x4 Quattro 6-Brzini 08g. "AVTOCENTAR"

9 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:18 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Тетово

AUDI A4 2.0 TDI 105kw 6-Brzini 2009god. "AVTOCENTAR"

8 700 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:17 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Тетово

BMW 320d 135kw AVTOMATIK 2011god. "AVTOCENTAR"

11 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:16 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  320  ·  Тетово

BMW 320d 130kw AVTOMATIK 2010god. "AVTOCENTAR"

9 200 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:14 Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  B 200  ·  Скопjе  ·  Скопје

B Klasa-200 CDI 2013 Kako Novo Top. Zamena

9 ЕУР Price Reduced

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 13:14 Авто плац Автомобили  ·  BMW  ·  118  ·  Тетово

BMW 118D 2.0D 100kw 6-Brzini 2010god. "AVTOCENTAR"

6 400 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:12 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 6 2.0 TDI 81kw REG. 2010god. "AVTOCENTAR"

7 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:11 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 6 1.6 TDI 77kw KARAVAN 2010god. "AVTOCENTAR"

6 400 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:10 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 6 1.4 TSI 90kw 6-Brzini 2009god. "AVTOCENTAR"

6 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:08 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A6  ·  Тетово

AUDI A6 2.0 TDI 103kw 6-Brzini REG. 2008god. "AVTOCENTAR"

6 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:07 Авто плац Автомобили  ·  Škoda  ·  Octavia  ·  Тетово

SKODA OCTAVIA 1.8 TFSI 118kw DSG AVTOMATIK 2010 "AVTOCENTAR"

5 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:06 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat  ·  Тетово

VW PASSAT 2.0 TDI 103kw 4-Motion 4x4 2008god. "AVTOCENTAR"

5 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:05 Авто плац Автомобили  ·  Suzuki  ·  SX4  ·  Тетово

SUZUKI SX4 1.6 HDI 66kw 2008god. "AVTOCENTAR"

5 400 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:03 Авто плац Автомобили  ·  Seat  ·  Ibiza  ·  Тетово

SEAT IBIZA 1.2 TDI 55kw 2011god. "AVTOCENTAR"

5 400 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 13:02 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Тетово

OPEL CORSA 1.3 CDTI 55kw 2012god. "AVTOCENTAR"

5 200 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 13:02 Автомобили  ·  Renault  ·  Scenic  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Renault Scenic 1.9dci 6 brzini

2 650 ЕУР

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:01 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Eos  ·  Тетово

VW EOS 2.0 FSI 110kw KABRIO 2007god. "AVTOCENTAR"

4 800 ЕУР Price Reduced

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 12:57 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  E 320  ·  Тетово

MERCEDES E320 CDI 150kw AVTOMATIK 2005god. "AVTOCENTAR"

4 700 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 12:55 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  ML 320  ·  Скопjе  ·  Бутел

MERCEDES ML 320 CDI 4MATIC 2009 REDIZAJN TOP SOSTOJBA TOP

12 500 ЕУР Price Reduced

Година: 2009
Километража: 300 000 - 349 999
Денес 12:54 Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  C 200  ·  Тетово

MERCEDES C200 100kw AVTOMATIK 67.000km. 95god. "AVTOCENTAR"

4 700 ЕУР

Година: 1995
Километража: 65 000 - 69 999
Денес 12:53 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 4 1.6 74kw 97god. "AVTOCENTAR"

3 500 ЕУР

Година: 1997
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 12:52 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW GOLF 4 1.9 TDI 66kw Reg. 98god. "AVTOCENTAR"

1 900 ЕУР

Година: 1998
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 12:51 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Zafira  ·  Тетово

OPEL ZAFIRA 2.0 DTI 60kw 7-sedista 2000god. "AVTOCENTAR"

2 100 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 12:49 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Express  ·  Тетово

RENAULT EXPRESS 1.9 Dizel 40kw 96god. "AVTOCENTAR"

1 200 ЕУР

Година: 1996
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 12:48 Авто плац Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Caddy  ·  Тетово

VW CADDY 2.0 SDI 51kw Reg. 2007god. "AVTOCENTAR"

4 600 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 12:47 Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Куманово

MEGAN 1.9DCI-REG SO OPREMA

2 100 ЕУР

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 12:45 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL ASTRA 1.7CDTI 2011GOD COSMO EKSTRA

6 999 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 12:27 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Скопје

AUDI A4 B8 2.0 TDI 2009 GOD ODLICNA SOSTOJBA

Година: 2009
Километража: 190 000 - 199 999

Пазар3 - важи за најпосетуваниот сајт во нашата земја за купување и продажба на нови и половни возила со преку 70,000 посетители дневно!Купување на нови и половни возила


Тука можете да стапите во директен контакт со Вашиот потенцијален продавач на нови или половни возила, а ние тоа го овозможуваме на навистина брз и ефикасен начин!


Бидете во тек со огласите и одберете го возилото од вашите соништа, бидејќи Пазар3 е идеално решение за сите кои што бараат огласи во кои се купуваат возила.


Препораки за како се купуваат возила?


Еден од најдобрите начини со кои можете да ја зголемите евентуалната продажба на вашето возило е токму начинот со кој би го уредиле огласот.


На пример, користете префикси како "Се купуваат возила", "Купувам автомобил", "Купувам возило", "Откуп на возила", и слично во почетокот на огласот. Често се случува корисниците само да објават оглас во оваа категорија, но таа може да биде празна или со недоволно информации.


Па затоа, би ве советувале да бидете концизни во тоа што го барате. Огласите треба да бидат уредени согласно со правилата за огласување на нашата страна.


Замена на возила


Иако најчестите огласи во оваа категорија се наменети само за купување, би сакале да ве информираме дека огласи од типот "Замена на автомобили" не се никаква новост.


Доколку имате потреба од замена на вашиот автомобил, тогаш во насловот наместо да пишете "Купувам автомобил" или " Се купуваат возила", впишете што точно барате односно која е вашата цел, а ова ќе допринесе за поголема прегледност во нашиот сајт.


Доколку се двоумите помеѓу купување на автомобил, но немате доволно средства а пак затоа вредноста на вашето возило е повеќе од пристојна, тогаш известете ги нашите посетители за тоа. Овој тип на оглас може да изгледа вака: "Се купува возило" или "Се купуваат возила" наведувајќи ја и можноста за замена.


Големиот број на дневни огласи се повеќе од идеално решение за Вас, бидејќи на ова место може да комуницирате со огласувачот директно и да преговарате за условите.
Информации за претпријатијата


Освен физичките лица, на нашиот веб сајт може да објават огласи и претпријатија од сите дејности. Почнувајќи од оние чиј што бизнис се заснова на откуп на возила за делови, фирми кои што имаат потреба од механизација како земјоделски и шумски возила, тешки транспортни возила, виљушкари, па дури и за оние кои што би сакале да инвестираат во кампинг возила!


Начинот на огласување е ист како и за физичките лица. Имено, наведете во вашиот оглас дека се купуваат возила во зависност од видот, цената и типот.


Не заборавајте го вашиот контакт број од причина дека продавачите не би биле во можност да стапат во контакт со вас.Што сè се купува во оваа категорија?


Се купуваат возила од брендовите на "BMW", "Audi", "Mercedes", "Ford", и многу други доколку сте во потрага по патни возила.


Освен патни возила, се купуваат возила за делови, автоделови и опрема, моторцикли со (над 50 cc) од најпознатите марки како Honda, Kawasaki, Suzuki, Yamaha, Piaggio, и мопеди (под 50cc).


Покрај овој асортиман, на Пазар3 се купуваат возила и од тешка категорија, механизација за обработка на почва, со еден збор, се она што ви е потребно!


За оние кои сакаат да патуваат, важно е да Ви напоменеме дека на нашата страна постојат и огласи во кои се купуваат возила за кампување!


Нови или половни возила - Што е поисплатливо да купите на долг рок?


Една од најголемите енигми со кој се справува секој кој што сака да купи автомобил е токму ова прашање. Имено, голем процент од потрошувачите даваат предност на нови отколку на половни возила.


Во пракса, доколку сметате дека би можеле да возите еден ист автомобил најмалку 10 години, тогаш купување на нов автомобил би бил навистина добар избор.


Во споредба, за оние кои постојано сакаат да менуваат, најдобриот начин би бил да инвестираат во половни возила бидејќи така не би изгубиле од цената во случај на евентуална продажба.

Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации