Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Mercedes Benz - Огласи за продажба на мерцедес автомобили!

А-класа , 1129
B-класа , 310
C-класа , 2738
E-класа , 2367
S-класа , 310
Golf , 1
190 , 103
200 , 298
220 , 460
230 , 15
240 , 13
250 , 100
270 , 137
280 , 31
290 , 48
300 , 48
320 , 100
350 , 28
400 , 4
416 , 1
450 , 1
560 , 1
600 , 1
AMG GT , 1
MB 100 , 5
Vaneo , 38
Vario , 3
Viano , 23

Оваа категорија е идеална за продавачите на mercedes benz возила, но и на оние кои што сакаат да ја следат понудата на сите модели на мерцедес, почнувајќи од мерцедес а класа, мерцедес б класа, мерцедес е класа, мерцедес г класа и мерцедес ц класа на брз и едноставен начин, и тоа со само еден клик!


Доколку спаѓате во оваа група, тогаш започнете со преебарување на огласи користејќи фрази како "mercedes benz", или пак регистрирајте оглас во кој што ќе ја прикажете вашата понуда на mercedes b class возила, mercedes c220, mercedes a 170, mercedes glk, mercedes e 220, и тн!

27 септ. 11:54
Линк
Автомобили , Скопjе , Бутел

Mercedes S350 L

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 14:33
Линк
Автомобили , Скопjе , Скопје

Super novo

Година: 2011
Километража: 5 000 - 9 999
30 септ. 21:09
Линк
Автомобили , Крива Паланка

MERCEDES GLE 350d AMG 4-MATIC

44 000 ЕУР

Година: 2017
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 16:59 Автомобили , Скопjе , Бутел

Se prodavaa…

Година: 2010
Километража: 250 000 - 299 999
Онлајн
Денес 14:33 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

MERCEDES A200 CDI AUTOMATIK-14

14 200 ЕУР

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Денес 13:11 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Mercedes E350

Година: 2009
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 12:50 Автомобили , Куманово

Mercedes-Benz S 350 d 9G-Tronic long

46 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 11:15 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

MERCEDES-BENZ A 180 CDI BERLINE 2019 PROGRESSIVE LINE

22 900 ЕУР

Година: 2019
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 11:13 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

MERCEDES BENZ A 180 CDI BERLINE 2019 7-TRONIC FULL LED

24 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 130 000 - 139 999
Денес 11:10 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

MERCEDES BENZ E 250 2.2 CDI 12.2014 BLUETEC 4-MATIC NEUVEZEN

21 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 11:01 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Бутел

Mercedes S Class 320.Cdi (235Ps) 2007 God, TOP SOSTOJBAA S

11 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 09:49 Автомобили , Скопjе , Аеродром

MERCEDES-BENZ A180d

25 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 07:46 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Mercedes Benz CLA 200cdi AMG Panorama

20 990 ЕУР

Година: 2014
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 07:44 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Аеродром

Mercedes GLC 250cdi 2017g.4-Matic 9g-tronic

Година: 2017
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 03:34 Автомобили , Скопjе , Карпош

Se prodava Mercedes Benz C180 cdi blutec

19 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 01:24 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Илинден

Mercedes-Benz ML 250cdi 4x4 2013 registriran i servisiran

22 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 22:44 Автомобили , Тетово

Mercedes-Benz E 220 dizel

12 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 20 000 - 24 999
Вчера 22:31
Линк
Автомобили , Скопjе , Скопје

Продавам Mercedes A180 CDI

3 800 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 21:27 Автомобили , Скопjе , Ѓорче Петров

Mercedes C220 dizel EXTRA CENA!

1 350 ЕУР

Година: 1997
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 21:27 Претпријатие Автомобили , Битола

MERCEDES C200 CDI 136KS 2012GOD FACELIFT

11 000 ЕУР

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 21:27 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Центар

MERCEDES S320 AMG

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 15:52 Автомобили , Струмица , Ново Село

MERCEDES VANEO 2002

2 100 ЕУР

Година: 2002
Километража: 350 000 - 399 999
Вчера 15:43
Линк
Автомобили , Прилеп

Mercedes E 220 CDI W211 - МакАутоСтар - Романска амбасада

12 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 15:19 Автомобили , Битола

Mercedes c220cdi 143hp 2001g Avangarde!!!

1 999 ЕУР

Година: 2001
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 14:55 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Mercedes-Benz E 320 avtomatik jimauto group

4 390 ЕУР

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 14:50 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Mercedes-Benz B180 CDI jimauto group

4 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 14:33
Линк
Автомобили , Скопjе , Скопје

Super novo

Година: 2011
Километража: 5 000 - 9 999
Вчера 10:01 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Бутел

Mercedes ML 320 CDI(224Ps) 4-MATIC 7G-Tronic ������

9 900 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 10:00 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Бутел

Mercedes-Benz ML 320 Cdi 4-Matic 7G tronic menjac

9 900 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 08:42 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

MERCEDES BENZ GLE COUPE 3.0D 258KS 4X4 4MATIC AMG LINE

62 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 08:42 Претпријатие Автомобили , Велес

Mercedes-Benz C220 CDI avangard redizajn 2011

14 000 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 08:32 Претпријатие Автомобили , Крива Паланка

MERCEDES BENZ S-CLASS LONG 350D 3.0D 258KS 4X4 4MATIC

69 999 ЕУР

Година: 2018
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 07:22 Автомобили , Гевгелиjа , Гевгелија

Mercedes C220 Exclusive

27 000 ЕУР

Година: 2014
Километража: 120 000 - 129 999
01 окт. 23:22 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Илинден

Mercedes-Benz Sprinter 316 2.2 cdi klima 2013

14 000 ЕУР

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
01 окт. 23:13 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Илинден

Mercedes ML 350 cdi 4 Matic 2014 Godina

26 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
01 окт. 22:44 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Кисела Вода

Mercedes-Benz E 220 CDI 2016

28 499 ЕУР

Година: 2016
Километража: 160 000 - 169 999
01 окт. 22:38 Автомобили , Тетово

MERCEDES C43-C450AMG 367PS

43 000 ЕУР

Година: 2015
Километража: 180 000 - 189 999
01 окт. 22:27
Линк
Автомобили , Велес

Mercedes Benz E350

1 МКД

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
01 окт. 18:32 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Скопје

Mercedes-Benz A 180cdi neuvezuvan

13 500 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
01 окт. 18:14 Автомобили , Куманово

Mercedes A170

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
01 окт. 17:21 Автомобили , Скопjе , Гази Баба

Se prodava Mercedes c220 karavan vo odlicna sostojba

3 300 ЕУР

Година: 2002
Километража: 350 000 - 399 999
01 окт. 14:37 Автомобили , Охрид

Mercedes-Benz GL 320

11 800 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
01 окт. 14:28 Претпријатие Автомобили , Тетово

MERCEDES C200 CDI 75kw Reg. 98god. "AVTOCENTAR"

2 600 ЕУР

Година: 1998
Километража: 200 000 - 249 999
01 окт. 14:28 Автомобили , Гевгелиjа , Гевгелија

Mercedes-Benz C200 CDI BlueEfficiency 136hp

9 500 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
01 окт. 13:35 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Илинден

Mercedes-Benz GL 350 258HP 4matic 2014 neuvezen

35 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 170 000 - 179 999
01 окт. 10:39 Автомобили , Велес

MERCEDES C180d

17 300 ЕУР

Година: 2015
Километража: 200 000 - 249 999
01 окт. 09:24 Претпријатие Автомобили , Ресен

MERCEDES E 220 CDI AMG PACKET BLUEEFFICIENCY

13 000 ЕУР

Година: 2010
Километража: 250 000 - 299 999
01 окт. 09:23 Претпријатие Автомобили , Ресен

Mercedes-Benz C 2.2cdi avtomatic 2009

9 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
01 окт. 09:23 Претпријатие Автомобили , Ресен

MERCEDES C 200 CDI AVTOMATIC AVANTGARD 2009

9 000 ЕУР

Година: 2009
Километража: 250 000 - 299 999
01 окт. 09:22 Претпријатие Автомобили , Ресен

MERCEDES C 220 CDI 170KS ELEGANCE

8 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999
01 окт. 09:20 Претпријатие Автомобили , Скопjе , Гази Баба

MERCEDES BENZ B200 2.2 CDI 136KS 2018 7-G-TRONIC EDITION

17 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 180 000 - 189 999
01 окт. 01:49 Автомобили , Берово

Mercedes E220CDI Elegance

6 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 250 000 - 299 999
30 септ. 21:09
Линк
Автомобили , Крива Паланка

MERCEDES GLE 350d AMG 4-MATIC

44 000 ЕУР

Година: 2017
Километража: 200 000 - 249 999

Дали сте знаеле: "mercedes benz" е првиот модерен автомобил кој што бил презентиран и патентиран од Карл Бенз уште во 1886 година?Кои се причините за огромната популарност на возилата од mercedez benz?


Беспрекорен перформанс - речиси и да нема mercedez benz возило кое што нема да Ви понуди доволно коњски сили, брзина, издржливост и комфор, а тоа е една од најглавните причини поради кои луѓето се одлучуваат токму за овој германски производител.


Одлични модели - познатите модели на mercedes a klasa, mercedes b class, мерцедес е класа, мерцедес г класа, мерцедес ц класа се секогаш одличен избор за секој кој што сака да ги ужива благодетите на автомобилите на Mercedes.


За ваша среќа, на Пазар3 ќе можете да пронајдете или пак да објавите оглас за продажба на вашите mercedes b class возила, mercedes c220, mercedes a klasa, mercedes glk, mercedes a170, mercedes 350, mercedes s550, и на останатите модели без никаков проблем!


Одлични цени - иако возилата на mercedes benz се генерално високи, сепак, во зависност на серијата, Вие би можеле да одберете мерцедес кој што ќе биде во склад со вашиот буџет.


Предноста на продавачите на mercedes benz возилата се состои во тоа што тие "држат" цена бидејќи се секогаш во тренд, така да, при евентуална продажба, Вие нема да изгубите многу, а сигурни сме дека ова веќе и го знаевте.Зошто Пазар3 е одлично место за продажба на вашите mercedes benz возила?


Одлична побарувачка - побарувачката за mercedes benz автомобили е огромна на нашиот сајт, а тоа Ви оди во прилог како продавач на било која класа на мерцедес - мерцедес е класа, мерцедес г класа, мерцедес ц класа, mercedes a klasa, mercedes b class возила.


Затоа, објавете оглас за продажба на возила и понудете вашите mercedes benz возила - mercedes c 220, мercedes glk, mercedes a170, mercedes 350, mercedes s550, mercedes c 200, а истиот тој оглас ќе Ви помогне да имате повеќе од лесна и едноставна продажба на автомобили од овој производител.


Респектабилен сајт - Пазар3 е најголемиот купопродажен и огласувачки сајт во државата, во кој што ќе можете да го најдете или продадете она што го сакате, почнувајќи од mercedes benz автомобили, разни типови на возила, живеалишта, електроника, спортска опрема, препарати за вашиот дом и семејство, па дури и да најдете или понудите работа.


Рекордна посетеност - бидете сигурни дека вашите огласи во кои што ги нудите автомобилите на mercedes benz за продажба, нема никогаш да поминат не забележани, бидејќи над 70 000 дневни посетители ќе имаат можност истите да ги видат, но и да Ве контактираат.


Единственото нешто на кое што треба да внимавате се да објавувате огласи кои што се јасни, едноставни и читливи, и кои што се придржуваат кон правилата за огласување на нашиот сајт.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации