Македонски | Shqip | English |

Пазар3 огласи | Сите | Возила | Автомобили | Alfa Romeo

4C , 2
Alfa 145 , 35
Alfa 146 , 46
Alfa 147 , 546
Alfa 155 , 13
Alfa 156 , 349
Alfa 159 , 178
Alfa 164 , 10
Alfa 166 , 64
Alfa 33 , 18
Alfa 75 , 1
Brera , 10
GT , 52
GTV , 9
Giulietta , 17
MiTo , 23
Spider , 1

Голем број на огласи од различни категории, секојдневно се регистрираат на Пазар3.мк како најголем огласник во земјата. Без разлика дали пребарувате по клучен збор,по категорија Автомобили,или по локација , Пазар3 е вистинското место за Вас бидејќи на нашата веб страница секојдневно се огласуваат голем број на огласи од различни категории. Како најголемо онлајн место за тргување, Пазар3 Ви овозможува да тргувате на лесен и едноставен начин!Погледнете ги сите огласи согласно Вашето пребарување: | Сите | Автомобили | Alfa Romeo | или регистрирајте оглас веднаш наведувајќи што купувате или што продавате, и искористете ги предностите од огласувањето на Пазар3.мк!

Денес 01:50
Линк
, ,

ALFA ROMEO 159

4 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 12:32
Линк
, ,

Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150ks 149.000km 2008

5 200 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
13 апр. 05:12
Линк
, ,

Avto Hostel Pintıja

1 ЕУР / дневно

Година: 2020
Километража: 0 - 4 999

Денес 01:50
Линк
, ,

ALFA ROMEO 159

4 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 01:24 , ,

Alfa Romeo 159 1.9 jtd 150ks Neuvezuvana

4 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 23:48 , ,

Alfa Romeo 166

Година: 2000
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 17:11 ,

ALFA ROMEO 159 VO ODLICNA SOSTOJBA

2 900 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 14:54 , ,

Alfa Romeo 159 2.4 jtd -08 full oprema 210ks

3 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 13:45 Претпријатие , ,

Alfa Romeo 147 1.9 Mjet 120ks 2006

2 900 ЕУР

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 12:59 , ,

Alfa Romeo Alfa 147 1.6 twin spark vo top sostojba

2 399 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 12:32
Линк
, ,

Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150ks 149.000km 2008

5 200 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
15 апр. 20:27 ,

ALFA ROME GIULIETTA 2.0JTD -13

8 777 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
15 апр. 18:38 ,

Alfa Romeo 147 GTA 3.2 V6 250hp

7 ЕУР

Година: 2004
Километража: 100 000 - 109 999
15 апр. 18:00 , ,

Alfa Romeo MiTo 1.6 dizel registrirano do 09.2021

4 300 ЕУР Намалена цена

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
15 апр. 15:23 ,

Alfa Romeo 1.9 JTD M

2 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
15 апр. 13:42 ,

Alfa Romeo 156.2.4 JTDM 180ks

3 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2004
Километража: 180 000 - 189 999
15 апр. 11:57 Претпријатие , ,

Alfa Mito 1.4 Fabricki plin

3 999 ЕУР

Година: 2010
Километража: 130 000 - 139 999
14 апр. 21:24 ,

ALFA ROMEO GIULIETTA 2.0 JTD 140KS-12

8 890 ЕУР

Година: 2012
Километража: 160 000 - 169 999
14 апр. 19:16 , ,

Alfa Romeo 147 Benzin Plin Atest Full 2006g

1 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
14 апр. 15:48 Претпријатие ,

Alfa Romeo Giulietta 1.6jtdm 120hp automatic

12 900 ЕУР

Година: 2018
Километража: 160 000 - 169 999
14 апр. 15:44 ,

Alfa 159

3 000 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
14 апр. 15:25 ,

Alfa Romeo GT -07 JTDM 180ks

5 500 ЕУР

Година: 2007
Километража: 160 000 - 169 999
14 апр. 13:57 Претпријатие , ,

Alfa Romeo Mito 1.6jtd euro 5 2009

4 300 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
14 апр. 13:26 ,

Alfa Romeo GT 2.0 JTS 170KS od CH

4 300 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
14 апр. 12:02 ,

Alfa Romeo 147 JTDm -05

2 900 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
14 апр. 11:32 ,

ALFA ROMEO GIULIETTA -13 2.0JTD 170KS

8 300 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
14 апр. 08:34 Претпријатие ,

Alfa Romeo 147 1.9 jtdm 120ks 158000km 2007 MT Auto

2 999 ЕУР

Година: 2007
Километража: 150 000 - 159 999
13 апр. 05:12 ,

Alfa Romeo 147 JTD 1.9 2008

2 700 МКД

Година: 2008
Километража: 150 000 - 159 999
13 апр. 05:12 , ,

Avto Hostel Pintıja

1 ЕУР / дневно

Година: 2020
Километража: 0 - 4 999
12 апр. 20:20 Претпријатие , ,

ALFA MiTo -11 FULL OPREMA KAKO OD SALON 1.3 Mjet

5 299 ЕУР

Година: 2011
Километража: 140 000 - 149 999
12 апр. 17:19 ,

Alfa Romeo 147 1.9 jtd 2008

2 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 150 000 - 159 999
12 апр. 12:38 , ,

Alfa Romeo 159 socuvana 2007

4 090 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
12 апр. 01:26 Претпријатие , ,

Alfa 155

Година: 1992
Километража: 0 - 4 999
10 апр. 13:38 ,

Alfa Romeo 159 JTDm 2009

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
10 апр. 13:31 ,

Alfa Romeo 147 1.9JTD

Година: 2003
Километража: 180 000 - 189 999
09 апр. 08:09 Претпријатие ,

ALFA ROMEO 159 JTDm -07 A.C. AVTO ALEX

3 980 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
07 апр. 22:26 Претпријатие ,

Alfa Romeo MiTo Q2 1.3mjtd 6 brzini distinctive

4 300 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
07 апр. 15:43 , ,

Alfa Romeo 159 Jtdm 150ks

5 300 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
07 апр. 10:39 Претпријатие ,

Alfa Romeo 147 1.9 jtd -06

3 190 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
05 апр. 02:53 Претпријатие ,

Mercedes

Година: 2018
Километража: 20 000 - 24 999
04 апр. 09:18 , ,

Alfa Romeo 146 1.4 ts

600 ЕУР Намалена цена

Година: 1999
Километража: 120 000 - 129 999
03 апр. 02:40 , ,

Alfa Romeo 147 1.9jtd

1 400 ЕУР

Година: 2003
Километража: 150 000 - 159 999
01 апр. 12:19 ,

����ALFA ROMEO GIULIETTA 2013GOD 2.0JTD 170KS����

8 000 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
31 мар. 15:53 Претпријатие ,

ALFA ROMEO 1.9 JTDM

4 200 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
28 мар. 13:15 , ,

ALFA ROMEO 166 JTD ///SPORTLINE FULL OPREMA EXTRA

3 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
22 мар. 19:46 ,

Alfa Romeo Mito 1.4 benzin 77kw

4 990 ЕУР

Година: 2013
Километража: 200 000 - 249 999

Пазар3.мк - Најголемото место за купување и продавање онлајн!


Пазар3 секојдневно ја зголемува својата база на огласи. Голем број на физички и правни лица своите производи и услуги ги нудат на Пазар3.мк. Големата постеност, функционалностите на сајтот, одличната услуга, корисничката поддршка, соодветните цени, и специјалната понуда за правните лица, се само дел од причините поради кои голем број на корисници низ државата и странство, како свој прв избор за платформа за огласување ја избрале веб страната Пазар3.мк.Тука можете да најдете голем број на половни но и нови производи, како и голем број на услуги. Пазар3 е идеалното место доколку би сакале да купите или продавате Автомобили, Трактори, Мотори, Кампери, Багери, Виљушкари, Станови, Викендички, Плацови, Фрижидери, Електрични шпорети, Греалки, Шпорети на дрва, Алати, Градежни материјали, Лаптопи, огласи за Работа, огласи за подучување, превод и многу друго.Дел од фирмите кои своите производи редовно ги огласуваат на Пазар3 се Домик Недвижности, Асториа Недвижности, VIP Auto Spa, Kobra-T - продажба на пластифицирани лимови, Benelux Tuning - продажба на гуми и бандажи, AutoWelt, iButik.mk - продажба на мобилни телефони и галантерија, Еуроградба Асаноски - продажба на машини и градежни материјали, Ледиком, Авто Був, МТ-Ауто, Агро ГЕА, и многу, многу други бизниси своите производи и услуги ги нудат пред многубројната публика на Пазар3.мк.Повеќе од 400.000 огласи се активни на Пазар3.мк! Тука можете да најдете буквално сè! Продажба на автомобили, изнајмување станови, продажба на недвижности, мобилни телефони, бела техника, домашни миленици, земјоделска механизација, приклучни машини, мотори, градежни машини, ПВЦ столарија, музички инструменти, облека, и многу друго, секојдневно се огласува на Пазар3.мк!
Продажба и купување Автомобили на Пазар3.мкДоколку за Вашето пребарување | Сите | Автомобили | Alfa Romeo | не најдовте соодветни резултати, Ви препорачуваме да регистрирате оглас со кој ќе добиете понуда за она што го продавате или купувате.Доколку сте заинтересирани за купување регистрирајте оглас со наслов "Купувам (име на производот за кој би сакале да добиете понуди)", или погледнете ги активните огласи согласно Вашиот интерес.Доколку пак продавате, регистрирајте оглас со наслов
"Се продава (име на производот кој го продавате)", и очекувајте да бидете контактирани од потенцијално заинтересираните купувачи."Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации