Ford - Огласи за продажба на ford автомобили!

Aerostar , 3
B-Max , 6
Capri , 1
C-Max , 161
Cougar , 12
Courier , 25
EcoSport , 2
Edge , 1
Escape , 3
Escort , 579
Explorer , 10
F 150 , 1
F 350 , 1
Fiesta , 1012
Focus , 1414
Fusion , 129
Galaxy , 258
Granada , 1
GT , 1
Ka , 165
Kuga , 45
Maverick , 5
Mondeo , 782
Mustang , 15
Orion , 19
Probe , 12
Puma , 28
Ranger , 3
Scorpio , 14
Sierra , 7
S-Max , 49
Streetka , 6
Taunus , 11
Taurus , 1
Tourneo , 20
Transit , 193
Windstar , 4

Пазар3 е вистинското место за оние кои нудат ford автомобили за продажба, или пак сакаат да дојдат до контакт со голем број на продавачи на нови автомобили или пак на половни автомобили од брендот ford, без воопшто да трошат залудно време!


Затоа, Ве охрабруваме да објавите оглас за продажба на ford автомобили, а ние ќе направиме се за да бидете контактирани од голем број на потенцијални купувачи кои што се во потрага по ford fiesta, ford ka, ford mondeo, ford focus, ford kuga, ford c max, ford fusion, и на останатите модели кои Вие ги нудите!

19 окт. 20:44
Линк
, ,

Ford Focus benzin i plin 2008

4 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 08:35
Линк
, ,

Ford Focus 1.6tdci 2007

3 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 08:21
Линк
Претпријатие ,

Ford Mondeo 2.0tdci titanium kupeno od MiDa

5 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999

Денес 03:11 , ,

Ford Focus 2006

3 750 ЕУР

Година: 2006
Километража: 20 000 - 24 999
Денес 01:10 ,

Ford Escort

650 ЕУР

Година: 1995
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 00:31 ,

Ford Fiesta 1.8 dizel

650 ЕУР

Година: 1995
Километража: 15 000 - 19 999
Вчера 23:47 ,

Ford Kuga

13 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 23:39 ,

Ford C-Max 1.6 TDCI

4 000 ЕУР

Година: 2006
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 23:38 , ,

Ford Focus 1.4 - prv gazda, klima, tempomat

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 23:30 , ,

Ford Focus 1.4 - prv gazda, klima, tempomat

3 500 ЕУР

Година: 2006
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 21:30 , ,

Ford focus 1.6 2012 godina

6 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2012
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 20:50 ,

Ford C-Max 1.6hdi 2009 Ch

5 100 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 20:24 ,

Ford Mondeo 2.0 120kw

6 900 ЕУР

Година: 2012
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 19:35 , ,

Ford Focus 1.8 Tdci -06

2 999 ЕУР

Година: 2006
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 17:57 Претпријатие ,

Ford Mondeo 2.0tdci 2006 so ful oprema

2 750 ЕУР Намалена цена

Година: 2007
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 17:04 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.4tdci 2011 52kw 70hp

5 900 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 16:55 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.4tdci 2011 52kw 70hp

5 900 ЕУР

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 15:47 ,

Ford Focus 2001 1.6 motor 74kw

1 800 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 15:31 , ,

Ford C-Max 1.6 TDCi 2014 titanium registriran servisiran

7 400 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 15:05 ,

Ford Mondeo 1.8 16v 115 ks plin/benzin

1 350 ЕУР

Година: 1994
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 15:04 ,

Ford Fiesta

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 14:19 ,

Ford Kuga Titanium 2.0tdci 2010

13 700 ЕУР

Година: 2010
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 13:13 , ,

Ford EcoSport 1.6

800 ЕУР

Година: 1996
Километража: 20 000 - 24 999
Вчера 12:41 Претпријатие , ,

Ford Focus Trend 1.5vct 123ks MT

14 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 15 000 - 19 999
Вчера 11:54 , ,

Ford C-Max Titanium 2015 FL

11 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 120 000 - 129 999
Вчера 10:48 , ,

Ford Focus 1.8tdci 78kw 2004

1 900 ЕУР

Година: 2004
Километража: 250 000 - 299 999
Вчера 10:32 Претпријатие ,

Ford Focus 1.6 TDCI 116ks 2012

6 450 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 10:28 Претпријатие , ,

Ford Focus 1.6 TDCI 90ps full oprema

3 500 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 08:35
Линк
, ,

Ford Focus 1.6tdci 2007

3 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 08:21 Претпријатие ,

Ford Mondeo 2.0tdci titanium kupeno od MiDa

5 800 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 08:17 , ,

Ford Fiesta 1.2i titanium

4 500 ЕУР

Година: 2009
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 07:55 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.6tdci trend 2011 Euro5

4 800 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 07:06 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.2 tng klima Jimauto group

4 190 ЕУР

Година: 2010
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 07:06 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.2 lpg klima Jimauto Group

4 290 ЕУР

Година: 2010
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 03:58 ,

Ford Galaxy

2 700 ЕУР

Година: 2000
Километража: 450 000 - 499 999
Вчера 01:47 Претпријатие , ,

Ford Escort karavan 1998

Година: 1998
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 00:06 ,

Ford Focus 2007

2 799 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
26 окт. 23:30 , ,

Ford Fiesta 1.2 benzin plin 2003

2 400 ЕУР

Година: 2003
Километража: 190 000 - 199 999
26 окт. 22:50 ,

Ford Focus 1.0 2013 125ks benzin karavan

6 100 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
26 окт. 21:46 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.2 tng klima Jimauto group

4 190 ЕУР

Година: 2010
Километража: 100 000 - 109 999
26 окт. 21:44 Претпријатие , ,

Ford Fiesta 1.2 lpg klima Jimauto Group

4 290 ЕУР

Година: 2010
Километража: 130 000 - 139 999
26 окт. 20:31 ,

Ford Focus dizel 2000

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
26 окт. 18:54 Претпријатие ,

Ford Ka 1.2 benzin model 2010 51kw 69ks

3 690 ЕУР

Година: 2009
Километража: 130 000 - 139 999
26 окт. 17:01 ,

FORD TOURENO 2.0 TDCI NA REALNI 85000KM

Година: 2011
Километража: 80 000 - 84 999
26 окт. 16:13 , ,

Ford Escort

Година: 1999
Километража: 150 000 - 159 999
26 окт. 15:09 Претпријатие , ,

Ford Transit 2.2cdti 2014

9 900 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
26 окт. 15:08 Претпријатие , ,

Ford Transit 2.2 CDTI

9 900 ЕУР

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
26 окт. 15:07 , ,

Ford Mondeo 1.6 TDCI 2016 neuvezuvan

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999

Причини поради кои треба да го одберете Пазар3 за продажба на вашите ford возила


Фантастична побарувачка - на нашиот сајт постојат огромен број на потенцијални купувачи кои што разгледуваат огласи со цел да стапат во контакт со токму Вас - продавачите на ford автомобили!


Со вашиот оглас, Вие навремено и брзо ќе можете да го продадете вашиот ford, без разлика за каков модел станува збор - ford ka, ford fiesta, ford mondeo, ford kuga, ford fokus, ford fusion, ford c max, а ова ќе можете да го почувствувате и на ваша кожа откако ќе објавите оглас!


Респектабилен бренд - за ваша информација, Пазар3 е најголемото купопродажно но и огласувачко место во државата, што значи дека тука ќе можете да го пронајдете тоа што Ви е потребно но и да продадете што и да посакате, почнувајќи од ford автомобили, па се до живеалишта, инвентар за вашиот дом и семејство, спортска опрема, електроника, па се до објавување на огласи за работа.


Неверојатна посетеност - продажбата на вашиот ford ќе биде неверојатно лесна на нашиот сајт, поради фактот што вашите огласи ќе можат да допрат до над 70 000 дневни посетители, од кои голем дел се и потенцијални купувачи на вашиот форд фокус, форд мондео, форд куга, форд фусион, форд ка, форд фиеста и сл.


Затоа, впуштете се во акција и објавете оглас кој што ќе Ви овозможи да го продадете вашиот ford во најкус врeменски период!


Зошто побарувачката за ford автомобили е толку голема во Македонија а и на нашиот сајт?


Eкономична потрошувачка - генерално, возилата на ford според американските стандарди важат за навистина економични возила, сепак, тука голема улога игра избраниот модел но и начинот на кој што сопствениците ги возат своите возила.


Во принцип, тоа е идеално за секој оној кој што сака да одбере автомобил со кој што ќе може да помине повеќе километри без притоа, трошоците за гориво во голема мера да влијаат врз личниот буџет, како што тоа впрочем се случува со одредени модели на пазарот.


Издржливост - ford возилата се познати по нивната издржливост, односно по тоа што нема да почувствувате некои големи промени иако сте поминале десетици илјади километри.


Според некои студии, првите проблеми се јавуваат после 160934 поминати километри, а тоа е доволно долго за да заштедите за поголем ремонт, па оттаму, не е ни чудно зошто ford има толкав број на следбеници.


Фантастични модели - автомобилските линии на ford се одлични, па така, секој возач би можел да го одбере моделот според својот вкус - ford fiesta, ford ka, ford mondeo, ford kuga, ford fokus, ford fusion и тн, без разлика дали станува збор за нови автомобили или пак за половни автомобили.


За крај, Ве охрабруваме да започнете со пребарување огласи, или пак да објавите оглас во кои ги нудите вашите ford автомобили за продажба уште веднаш, ставајќи голем акцент на правилата за огласување и на уредувањето на огласите.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации