Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Renault mk | Се продаваат половни Reno коли како и моделите Renault Megane, Renault Captur, Renault Clio на најголемиот огласник Пазар3

Avantime , 1
Capture , 23
Clio , 850
Coupe , 8
Espace , 173
Express , 6
Fluence , 22
Kadjar , 7
Kangoo , 232
Koleos , 14
Laguna , 559
Latitude , 4
Mascott , 1
Master , 19
Megane , 1694
Modus , 75
R 11 , 5
R 14 , 1
R 18 , 16
R 19 , 113
R 21 , 5
R 25 , 3
R 4 , 36
R 5 , 31
R 9 , 47
Rapid , 2
Safrane , 14
Scenic , 693
Talisman , 12
Thalia , 5
Trafic , 23
Twingo , 122
Twizy , 1
Vel Satis , 37

Пронајдете ги најдобрите понуди за Renault половни возила во Македонија на Pazar3. Огласите за продажба на Renault Megane, Renault Captur, Renault Clio и уште многу други модели се достапни на едно место. На нашиот сајт Пазар3, renault mk огласите се обновуваат на дневно ниво, обезбедувајќи Ви голем избор на половни возила и можност за пронаоѓање на добра понуда за Вас.
Се што треба да направите е да ги користите клучните зборови за полесно и поефикасно пребарување низ нашиот сајт Pazar3 за вашите желби и потреби.

09 мај 19:37
Линк
Автомобили  ·  Renault  ·  R 5  ·  Скопjе  ·  Центар

Renault 5

8 000 МКД

Година: 1990
Километража: 50 000 - 54 999

Денес 15:59 Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

se prodava RENAULT

6 300 ЕУР

Година: 2016
Километража: 120 000 - 129 999
Денес 12:00 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Kadjar  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

RENAULT KADJAR CROSSOVER BUSINESS ENERGY DCI 130

13 990 ЕУР

Година: 2017
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 11:26 Автомобили  ·  Renault  ·  Scenic  ·  Битола

Renault Secnic / Megane

2 250 ЕУР

Година: 2008
Километража: 300 000 - 349 999
Денес 11:24 Автомобили  ·  Renault  ·  Scenic  ·  Битола

Renault Secnic / Megane

2 250 ЕУР

Година: 2008
Километража: 300 000 - 349 999
Денес 11:13 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

RENAULT CLIO 1.5 DCI 90KS PROIZVEDENO 2020 BUSINESS ENERGY

9 700 ЕУР

Година: 2020
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 10:18 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Scenic  ·  Скопjе  ·  Скопје

Renault Scenic 1.5DCI 2012 fabrika

5 699 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 10:15 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Capture  ·  Скопjе  ·  Скопје

RENAULT CAPTUR 2017 GOD REDIZAJN KAKO OD SALON 1.5 DCI

11 999 ЕУР

Година: 2017
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 09:28 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Talisman  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

RENAULT TALISMAN 2.0 DCI 160 AUTOM INTENS 2019 AUTO RISTESKI

Година: 2019
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 08:22 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Скопје

RENO CLIO 1.5 DCI.FULL.NAVIGACIJA.AVTO NIKI

6 890 ЕУР

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 07:49 Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Карпош

Renault Megane 1.4 benzin

2 499 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 04:07 Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Renault Clio **** 56000км

9 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 55 000 - 59 999
Вчера 18:19 Автомобили  ·  Renault  ·  Grand Scenic  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Renault Grand Scenic so 7 sedišta,1.5dci,2009

4 990 ЕУР

Година: 2009
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 13:25 Автомобили  ·  Renault  ·  Talisman  ·  Скопjе  ·  Центар

Renault Talisman 1.8DCI 150KS 2019, so 62.000km, Neuvezven

18 900 ЕУР

Година: 2019
Километража: 60 000 - 64 999
Вчера 12:11 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

RENAULT MEGANE 1.5DCI 90KS 2018 AUTO KODEKS

10 900 ЕУР

Година: 2018
Километража: 120 000 - 129 999
Вчера 11:08 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Renault Clio limited 1.5 TDCI 66kw vo izvonredna sostojba

9 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 85 000 - 89 999
Вчера 09:32 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Крива Паланка

RENAULT MEGANE 1.5 DCI 110KS 2019g

11 199 ЕУР

Година: 2019
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 09:29 Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Аеродром

RENAULT MEGANE 1.5DCI EURO5 2011

4 990 ЕУР

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 06:27 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Битола

RENAULT MEGANE III 1.5 DCI--REDIZAJN-MODEL 2011--NOVO VOZILO

5 750 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 06:27 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Битола

RENAULT MEGANE III 1.5 DCI-110KS--EURO 5--MODEL 2012!!!!!

5 750 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
18 мај 20:04 Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Аеродром

RENAULT CLIO 1.5DCI 75HP MEDIA NAVI 2019 GOD.

10 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 85 000 - 89 999
18 мај 18:19 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Велес

RENAULT MEGANE COUPE-GT-line-NAVI-2.0dci-160ks

6 900 ЕУР

Година: 2009
Километража: 150 000 - 159 999
Онлајн
18 мај 16:31 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Scenic  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Renault Scenic 1.5dci 63kw expression

5 350 ЕУР

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
18 мај 12:33 Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Охрид

RENO MEGAN - Prva boja...Garazirano..Reg

1 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
18 мај 12:14 Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Гостивар

Reno clio 1.2 2010

Година: 2010
Километража: 140 000 - 149 999
18 мај 11:37 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Express  ·  Тетово

RENAULT EXPRESS 1.9 Dizel 40kw 96god. "AVTOCENTAR"

1 100 ЕУР

Година: 1996
Километража: 200 000 - 249 999
17 мај 18:36 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Kadjar  ·  Скопjе  ·  Илинден

RENAULT KADJAR 1.6 DCI 4X4 PANORAMA 2016

15 500 ЕУР

Година: 2016
Километража: 170 000 - 179 999
17 мај 15:56 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Аеродром

RENAULT CLIO 1.5 DCI

11 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 150 000 - 159 999
17 мај 11:05 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Скопје

RENAULT MEGANE 1.0 TCI 115KS 6MT SEDAN 2021G 50.000KM!

12 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2021
Километража: 50 000 - 54 999
17 мај 10:51 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Kadjar  ·  Скопjе  ·  Скопје

RENAULT KADJAR 4X4 ENERGY 1.6 DCI 130KS 6MT 2018G

17 000 ЕУР Намалена цена

Година: 2018
Километража: 90 000 - 94 999
17 мај 07:37 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Скопје

RENAULT CLIO 1.5 DCI 75KS LIMITED 2018G VO TOYOTA SKOPJE

9 300 ЕУР

Година: 2018
Километража: 110 000 - 119 999
16 мај 16:05 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Kadjar  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

RENAULT KADJAR 1.5DCI AVTOMATIK (MOZE ZAMENA)

15 800 ЕУР

Година: 2017
Километража: 190 000 - 199 999
16 мај 15:37 Автомобили  ·  Renault  ·  Espace  ·  Штип

Renault Espace 1.6dci

14 800 ЕУР

Година: 2015
Километража: 190 000 - 199 999
16 мај 10:23 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Илинден

RENAULT MEGANE 1.5 DCI 2009

5 200 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
16 мај 09:56 Автомобили  ·  Renault  ·  Laguna  ·  Битола

Renault Laguna 2.0 dci 150ks Ne e od uvoz - Top sostojba

7 190 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
16 мај 09:51 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Скопје

RENO CLIO 1.2i BENZ+PLIN .FULL.AVTO NIKI.2012g

4 490 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
16 мај 09:50 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Скопје

RENAULT MEGANE 1.5DCI.SPORT.LIMITED.FULL.2016

8 490 ЕУР

Година: 2016
Километража: 160 000 - 169 999
16 мај 09:17 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Kangoo  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Renault Kangoo 1.5dci AutoMilano

9 750 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
16 мај 08:05 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

RENO MEGANE 1.5 DCI ,NEUVEZUVAN

4 490 ЕУР

Година: 2009
Километража: 180 000 - 189 999
16 мај 05:17 Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Карпош

Се продава Рено Меган 1.5dci

3 200 ЕУР

Година: 2007
Километража: 190 000 - 199 999
16 мај 00:38 Автомобили  ·  Renault  ·  Capture  ·  Прилеп

Renault Captur 1.3 140ks turbo 2022god! Ednakvo na novo.

20 500 ЕУР

Година: 2022
Километража: 25 000 - 29 999
15 мај 18:40
Линк
Автомобили  ·  Renault  ·  Twingo  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava Reno Tvingo

Година: 1998
Километража: 130 000 - 139 999
15 мај 18:35 Автомобили  ·  Renault  ·  Vel Satis  ·  Битола

Renault Vel Satis- Prodazhba

2 100 ЕУР

Година: 2002
Километража: 150 000 - 159 999
15 мај 14:44 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Велес

RENAULT CLIO 1.5dci-NAVI-90ks

6 700 ЕУР

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Онлајн
15 мај 14:38 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Scenic  ·  Велес

RENAULT SCENIC 1.5dci 115ks BUSINESS 2018g LED NAVI

12 990 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
Онлајн
15 мај 08:26
Линк
Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Илинден

Renault megane

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
15 мај 07:17 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Renault Megane 1.5 dci Biznis Bose edition Full oprema 2016

12 200 ЕУР

Година: 2016
Километража: 150 000 - 159 999
14 мај 14:40 Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Скопjе  ·  Карпош

Renault Clio Plin/Benzin

Година: 2006
Километража: 130 000 - 139 999
14 мај 10:37 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Велес

MEGANE-NAVI-1.5dci-GT-line-2013g-FACELIFT-AVTOMAT

7 300 ЕУР

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
Онлајн
13 мај 22:19 Авто плац Автомобили  ·  Renault  ·  Clio  ·  Крива Паланка

Renault Clio 1.5DCi 90ks 4L/100KM NAVI MOZNOST NA RATI-2014

6 650 ЕУР

Година: 2014
Километража: 130 000 - 139 999
13 мај 17:50 Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Куманово

Se prodava Renault Megane 1.5 dci

2 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 250 000 - 299 999

Reno возила на Пазар3


Pazar3 - најголемото место за огласување на Renault возила во Македонија. Независно дали барате Renault Megane, Renault Captur, Renault Clio, Renault Scenic, Renault Captur mk, Renault Twingo или било кој друг модел од Renault, нашиот огласен сајт Ви ги нуди сите можни опции на едно место. Reno користени возила се достапни за секој кој бара квалитетен автомобил по прифатлива цена.
Огласите на Pazar3 се достапни во различни категории, а имате шанса да пребарувате и со клучни зборови во зависност што поконкретно Ви е потребно. Не губете време во бескрајните пребарувања – на Pazar3 ќе најдете точно тоа што барате.
Renault clio pazar3 е Вашиот клучен збор за пребарување кон удобност, стил и перформанси. Големиот избор на огласи за Renault Clio Ви нуди можности да го најдете вашиот идеален модел, спремен да ги задоволи Вашите потреби за возење. Станете дел од нашата заедница на задоволни клиенти и пронајдете го вашиот Renault автомобил денес.


Пребарувај на Pazar3 со клучен збор


За полесно и поефикасно пребарување на нашиот сајт Ви препорачуваме користење на клучни зборови од типот: “reno clio”, “reno scenik”, “reno megan”, “половни делови за рено клио” кои ќе Ви го олеснат пребарувањето и ќе заштедите на време, а и можеби ќе пронајдете баш таков модел како што сте замислиле.


Побарувачка на Reno половни автомобили


Фантастична побарувачка - големата популарност на брендот води и кон тоа луѓето да фаворизираат автомобили кои што се исклучиво произведени од Reno, а ова е одлична вест и за продавачите и за оние кои имаат потреба од овој тип на возила!
Доколку Вие сте продавач, се што треба да направите е да објавите оглас, а во него да наведете за каков модел станува збор - Renault Megane, Renault Captur, Renault Clio, Renault Scenic, Renault Captur mk, Renault Twingo, а откако ќе го сторите тоа, бидете сигурни дека нема да помине долго пред да бидете контактирани од потенцијални купувачи.
Најпознатиот сајт од овој тип - Пазар3 како најголем купопродажен и огласувачки сајт во државата, е секогаш примамлив за секој оној кој што сака да пронајде или пак да продаде нешто.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации