Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Peugeot mk | Продажба на половни автомобили од моделите како peugeot 308, peugeot 3008, peugeot 2008, peugeot 208 и други по најдобра цена на Пазар3

1007 , 18
106 , 172
107 , 85
108 , 1
2008 , 34
204 , 2
205 , 43
206 , 1089
207 , 529
208 , 55
3008 , 55
301 , 12
305 , 4
306 , 248
307 , 1029
308 , 340
309 , 8
4007 , 29
4008 , 1
404 , 3
405 , 48
406 , 178
407 , 478
5008 , 24
504 , 1
505 , 1
508 , 65
605 , 4
607 , 98
806 , 14
807 , 40
Bipper , 22
Boxer , 41
Expert , 30
J5 , 2
Partner , 279
RCZ , 4

Peugeot mk | Пребарувањето со овој клучен збор нуди најразнообразна понуда на висококвалитетни возила во Македонија. Со широка палета на модели како peugeot 206, peugeot 508, peugeot 207 секој може да пронајде модел на автомобил по свој вкус. Купете го Вашето совршено возило денес и уживајте во безбедноста и комфорот на патот Вашиот прв избор. Огласете ги Вашите Peugeot автомобили и пронајдете ги најдобрите понуди денес.
Секогаш тука за Вас и Вашите потреби за купување и продавање на предмети или недвижности.

23 фев. 17:19
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  3008  ·  Крива Паланка

Peugeot 3008 1.5bluehdi 130KS manuel active busines Vip Auto

18 500 ЕУР Намалена цена

Година: 2019
Километража: 150 000 - 159 999
24 фев. 09:24
Линк
Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Штип

Peugeot 2008 1.5 BlueHDi Allure Virtual Navi

19 500 ЕУР

Година: 2020
Километража: 140 000 - 149 999
28 фев. 18:32
Линк
Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Бутел

Peugeot Pezo 308 1.5 bluehdi-2019

10 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 170 000 - 179 999

Денес 15:37 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Скопjе  ·  Карпош

Pezo 2008 new model 2020/21g 1.5hdi 100ks kako novo

Година: 2020
Километража: 120 000 - 129 999
Денес 15:33 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  508  ·  Скопjе  ·  Карпош

Pezo 508 1.5d 131ks avtomatic virtual 2019/20g kako novo

Година: 2019
Километража: 130 000 - 139 999
Денес 13:35 Автомобили  ·  Peugeot  ·  208  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 208 1.4hdi Neuvezena

6 800 ЕУР

Година: 2014
Километража: 150 000 - 159 999
Денес 12:05 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  206  ·  Куманово

Peugeot 206 + 1.4 Benzin 54 Kw Auto Plac Zurich

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
Онлајн
Денес 11:44 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

PEUGEOT 2008 1.6 e-HDi Crossway UNIKAT

10 500 ЕУР

Година: 2015
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 11:26 Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 308 SW 1.6-blue hdi*Allure*Full Oprema-16g.

8 650 ЕУР

Година: 2016
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 10:56 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  508  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

PEUGEOT 508 15 HDI 130 AUTOMATIC ALLURE 2019 AUTO RISTESKI

18 200 ЕУР

Година: 2019
Километража: 110 000 - 119 999
Денес 10:19 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  208  ·  Скопjе  ·  Аеродром

PEUGEOT 208 15 BLIEHDI NAVI EDITION

9 499 ЕУР

Година: 2019
Километража: 100 000 - 109 999
Денес 06:35 Автомобили  ·  Peugeot  ·  208  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 208 1.2puretech(82hp)UrbanSoul-112000km-16g.����

6 999 ЕУР

Година: 2016
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 23:32 Автомобили  ·  Peugeot  ·  206  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Se Prodava Peugeot/Pezo 206 1.9d full oprema

1 600 ЕУР

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 20:24 Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Илинден

Pezo 308sw 1.6hdi 2016 godina

9 000 ЕУР

Година: 2016
Километража: 130 000 - 139 999
Вчера 17:19 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 308 FUL OPR 2011 1.6 HDI 82 KW

4 699 ЕУР

Година: 2011
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 16:44 Автомобили  ·  Peugeot  ·  307  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Продавам PEUGEOT 307 2.0 HDI

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 16:13 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  206  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Peugeot 206 Plus 1.1i 44kw 2012 TNG Auto Kodeks

3 900 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 15:49 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Велес

PEUGEOT 2008 1.6 e-hdi-ALLURE-2016g-NAVI

9 800 ЕУР

Година: 2016
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 14:23 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

PEUGEOT 2008 1.4HDI 50kw SERVISNA KNISKA

9 900 ЕУР

Година: 2015
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 12:34 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  207  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

PEUGEOT 207 1.4HDI 50KW SPORT

4 399 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 11:29 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  508  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 508 1.6 BlueHDI 120 KS 2016 GODINA

Година: 2016
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 11:05 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 308 1.6 ehdi 6 brzini 2011god

5 999 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 11:05 Автомобили  ·  Peugeot  ·  3008  ·  Скопjе  ·  Центар

Prodavam PEUGEOT 3008 2.0 tdci 163ks hibrid Avtomatik

1 ЕУР Намалена цена

Година: 2016
Километража: 180 000 - 189 999
Вчера 11:02 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  508  ·  Скопjе  ·  Илинден

PEUGEOT 508 2.0 hdi 103 kw 2011god

7 700 ЕУР

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 10:43 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  208  ·  Куманово

Peugeot 208 1.4 benzin 70kw Auto Plac Zurich

Година: 2013
Километража: 250 000 - 299 999
Онлајн
Вчера 10:18 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  5008  ·  Крива Паланка

PEUGEOT 5008 1.6 BLUEHDI 120ks AVTOMATIC 7sedista Vip Auto

19 900 ЕУР Намалена цена

Година: 2018
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 10:17 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  5008  ·  Крива Паланка

PEUGEOT 5008 1.6 BLUEHDI 120ks AVTOMATIC 7sedista Vip Auto

19 900 ЕУР Намалена цена

Година: 2018
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 09:21 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  208  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 208 1.4hdi.GT-LINE.FULL.NOVO.AVTO NIKI

7 990 ЕУР

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 08:24 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 2008 Allure CROSSOVER 1.5 bluehdi 120 AVTOMATIK

14 299 ЕУР

Година: 2019
Километража: 100 000 - 109 999
28 фев. 21:18 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  301  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 301 1.6 DIZEL 68KW PROIZVEDENA 2015 GODINA

6 499 ЕУР

Година: 2015
Километража: 140 000 - 149 999
28 фев. 20:47 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  3008  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 3008 1.6 HDI 2010 GODINA AVTOMATIK

7 499 ЕУР

Година: 2010
Километража: 160 000 - 169 999
28 фев. 20:23 Автомобили  ·  Peugeot  ·  307  ·  Струмица

Peugeot 307 1.6 d 66kw

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
28 фев. 18:32
Линк
Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Бутел

Peugeot Pezo 308 1.5 bluehdi-2019

10 500 ЕУР

Година: 2019
Километража: 170 000 - 179 999
28 фев. 18:18 Автомобили  ·  Peugeot  ·  307  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Peugeot 307 sw 1.4 16v

2 800 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
28 фев. 13:24 Автомобили  ·  Peugeot  ·  307  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Peugeot 307 1.4 benzin plin 2007 klima prv gazda

2 600 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
28 фев. 10:12 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  3008  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 3008 1.6hdi AutoMilano

18 750 ЕУР

Година: 2017
Километража: 130 000 - 139 999
27 фев. 18:04 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Крива Паланка

PEUGEOT 308 1.6e-HDI NAVI FACELIFT LED EURO-5 NOVO! MAKSAUTO

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
27 фев. 17:11
Линк
Автомобили  ·  Peugeot  ·  5008  ·  Скопjе  ·  Аеродром

Peugeot 5008 2.0 hdi(150hp)*Allure*Kako Nov-12g.����

7 290 ЕУР

Година: 2012
Километража: 190 000 - 199 999
27 фев. 16:58 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Велес

PEUGEOT 308 1.2 e-THP130ks-full led-NAVI

9 300 ЕУР

Година: 2015
Километража: 160 000 - 169 999
27 фев. 12:21 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Велес

PEUGEOT 308 1.6hdi-85kw-NAVI

8 990 ЕУР

Година: 2015
Километража: 160 000 - 169 999
26 фев. 23:11 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Аеродром

PEUGEOT 308 1.6 BLUEHDI 100HP 11/2016

8 999 ЕУР

Година: 2016
Километража: 180 000 - 189 999
26 фев. 22:52 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  206  ·  Скопjе  ·  Скопје

PEUGEOT 206 CABRIO SERVISIRANO REGISTRIRANO

2 199 ЕУР Намалена цена

Година: 2001
Километража: 100 000 - 109 999
26 фев. 22:50 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  208  ·  Скопjе  ·  Скопје

Peugeot 208 full oprema 2014 1.0 benzin

4 899 ЕУР Намалена цена

Година: 2014
Километража: 150 000 - 159 999
26 фев. 22:49 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  207  ·  Скопjе  ·  Скопје

Peugeot 207 tovarno 1.4hdi redizajn 2011 full oprema

2 999 ЕУР

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
26 фев. 21:51 Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

PEUGEOT 308 1.6 HDI 90ks 2009g PANORAMA

5 550 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
26 фев. 18:53 Автомобили  ·  Peugeot  ·  307  ·  Крива Паланка

PEUGEOT 307 1.6 HDI 66 KW 90 KS 2007 FACELIFT EURO 4

Година: 2007
Километража: 170 000 - 179 999
26 фев. 17:30 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Велес

PEUGEOT 308 1.6HDI-80kw- 2008g

4 200 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
26 фев. 13:16 Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  308  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Peugeot 308 1.6 HDI 73kw 100ks 2018

13 000 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
26 фев. 11:59 Автомобили  ·  Peugeot  ·  107  ·  Скопjе  ·  Аеродром

PEUGEOT 107 2011G NAVIGACIJA EURO 5

4 400 ЕУР

Година: 2011
Километража: 140 000 - 149 999
25 фев. 19:13 Автомобили  ·  Peugeot  ·  307  ·  Скопjе  ·  Илинден

Peugeot 307 1.6

2 200 ЕУР

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
25 фев. 14:54 Автомобили  ·  Peugeot  ·  206  ·  Скопjе  ·  Илинден

Peugeot 206 1.4 Benzin

1 800 ЕУР

Година: 2001
Километража: 180 000 - 189 999
25 фев. 14:16 Автомобили  ·  Peugeot  ·  407  ·  Струмица

Peugeot 407 coupe V6 204ks

4 900 ЕУР Намалена цена

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
25 фев. 12:16 Автомобили  ·  Peugeot  ·  Partner  ·  Скопjе  ·  Бутел

Се продава PEUGEOT PARTNER

6 900 МКД

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999

Половни автомобили на Peugeot на Пазар3


Peugeot mk | Купувањето или продавањето на Вашиот Peugeot автомобил никогаш не беше подобро и полесно. На Pazar3, сме посветени на обезбедување на најдоброто искуство за нашите корисници. Специјализираната категорија за Peugeot огласи обезбедува брз и лесен начин за пристап до најновите модели и извонредни понуди на огласи.
Без разлика дали сте заинтересирани за Peugeot 308 со својата модерна и функционална изработка, Peugeot 3008 со своите современи карактеристики или Peugeot 206, класиката што години наназад остава впечаток, Pazar3 има огромна понуда која ќе ги задоволи Вашите потреби.
Продавајте со сигурност и купувајте со задоволство. Огласете го Вашиот Peugeot и привлечете внимание со детални фотографии и опис кои ги истакнуваат предностите на Вашиот автомобил. Ако барате Peugeot 106 за градска вожња или Peugeot 5008 за семејни авантури, Pazar3 има разнообразна понуда за секој вкус.
Пазар3 е водечката платформа за огласување на половни возила во Македонија. Нека Ви биде прв избор нашиот сајт доколку се одлучувате за огласување или купување на користени автомобили.
Секогаш тука за Вас и Вашите потреби за купување и продавање на предмети или недвижности.


Правила за огласување на автомобили


Правила за огласување - правилата за огласување се особено важни бидејќи огласите кои што не ги исполнуваат овие критериуми, истите нема да се најдат на Пазар3, односно нема да бидат одобрени од администраторите на нашиот сајт.
Затоа треба да внимавате да бидат точно наведени во насловот што се продава, да имаат соодветен опис што се продава и информации за истото возило, да бидат точни и коректни.
Без разлика дали продавате или купувате - Пазар3.мк е вистинското место за Вас! Со публика која што постојано расте, на Пазар3.мк со сигурност можете да продавате ЛЕСНО, БРЗО И ЕДНОСТАВНО!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации