Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

opel polovni автомобили за продажба на Пазар3.мк

Adam , 5
Agila , 97
Antara , 214
Arena , 1
Ascona , 19
Astra , 3675
Calibra , 14
Campo , 4
Combo , 120
Corsa , 2538
Crossland , 5
Frontera , 102
GT , 5
Insignia , 297
Kadett , 94
Karl , 1
Meriva , 590
Mokka , 14
Monterey , 3
Movano , 4
Omega , 139
Rekord , 14
Senator , 2
Signum , 82
Sintra , 23
Tigra , 181
Vectra , 1292
Vivaro , 35
Zafira , 825

Opel претставува прв избор на многумина кои сакаат да купат сигурен половен автомобил со добри перофрманси и спецификации, а по пристапна цена. Пазар3 е одлично место каде што се огласуваат најголем број на opel makedonija koristeni vozila. Продажба на различни модели на автомобили opel, со различни спецификации и година на производство, увезени или купени од opel auto makedonija се продаваат на Пазар3.мк.


Пазар3 нуди решение за вас, а тоа е можност за објавување на оглас за продажба на некој од моделите на opel, или пак пребарување на огласи во кои продавачите нудат автомобили за продажба чиј бренд е токму Opel!

15 мај 21:01
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Opel meriva 1.7 CDTI

1 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 09:29
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Карпош

Се продава Опел Корса 2018 год.

10 800 ЕУР

Година: 2018
Километража: 35 000 - 39 999
Вчера 10:40
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Antara  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Opel Antara 2014 2.2 163ks

12 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 100 000 - 109 999

Денес 17:38 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.2 BENZIN 63KW PROIZVEDENA 2010 GODINA

4 499 ЕУР

Година: 2010
Километража: 190 000 - 199 999
Денес 16:36 Автомобили  ·  Opel  ·  Tigra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Tigra 1.4 66kw 2006

3 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 16:34 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Astra H 1.3cdti 2006 66kw

3 400 ЕУР

Година: 2006
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 16:26 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Astra H 1.7 cdti

3 100 ЕУР

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 15:01 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL ASTRA 1.7CDTI 81KW PERFEKTNA

7 250 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Денес 15:00 Автомобили  ·  Opel  ·  Zafira  ·  Радовиш

OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI 110kw 150 ks COSMO +

4 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 14:56 Автомобили  ·  Opel  ·  Zafira  ·  Радовиш

OPEL ZAFIRA 1.9 CDTI 110kw 150 ks COSMO +

4 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 250 000 - 299 999
Денес 14:55 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL INSIGNIA GRAND SPORT 1.5D PROIZVEDENA 2021 EDITION

Година: 2021
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 14:37 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Карпош

Opel Astra J - 1.7 125ks 2011 - kupena vo MK

7 200 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
Денес 13:50 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Гевгелиjа  ·  Гевгелија

Opel astra

1 200 ЕУР

Година: 1994
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:50 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Frontera  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL FRONTERA B 2.2 DIZEL 2000 GOD

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 13:35 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Гевгелиjа  ·  Гевгелија

Opel astra

1 150 ЕУР

Година: 1994
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 11:01 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.3 CDTI..FULL.NAVIGACIJA.

5 290 ЕУР Намалена цена

Година: 2012
Километража: 140 000 - 149 999
Денес 09:29
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Карпош

Се продава Опел Корса 2018 год.

10 800 ЕУР

Година: 2018
Километража: 35 000 - 39 999
Денес 09:00 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Antara  ·  Скопjе  ·  Илинден

OPEL ANTARA 2.2cdti 2013 [СЕРВИСИРАНА] / КУПЕНА ВО МК

9 000 ЕУР

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
Денес 08:58 Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Оpel Insignia 2009g 2.0cdti neuvezena mozna zamena

7 300 ЕУР

Година: 2009
Километража: 200 000 - 249 999
Денес 00:18 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Битола

OPEL CORSA C 1.2 80KS. TWINPORT (ORIGINALNI 106 000KM)

3 300 ЕУР

Година: 2006
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 22:24 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Opel astra h

2 500 ЕУР

Година: 2005
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 21:14 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Mokka  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL MOKKA 1.6 CDTI 136KS PROIZVEDENA 2016 COSMO

10 300 ЕУР

Година: 2016
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 20:26 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Тетово

Perfektna Opel Corsa 1.3CDTI exoflex Naj Ekonomicniot Motor

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 20:26 Автомобили  ·  Opel  ·  Antara  ·  Тетово

Antara 2.0 Cdti 4x4 Registriran Cela God 18.4.25 Zamena

5 950 ЕУР

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 16:59 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Аеродром

OPEL CORSA 1.2...Neuvezena

7 900 ЕУР

Година: 2018
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 15:34 Автомобили  ·  Opel  ·  Vectra  ·  Тетово

Opel Vectra 1.9TDI. 88/120ks

4 300 ЕУР

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 15:20 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL CORSA 2018 - NEUVEZUVANA

7 500 ЕУР

Година: 2018
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 15:00 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Аеродром

OPEL CORSA

3 700 ЕУР

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 14:28 Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Скопjе  ·  Аеродром

OPEL MERIVA 1.3 CDTI 74ks 2010g!

3 850 ЕУР

Година: 2010
Километража: 120 000 - 129 999
Вчера 13:31 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Combo  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel COMBO 1.2 - Hladnjača

20 900 ЕУР

Година: 2020
Километража: 55 000 - 59 999
Вчера 13:25 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL CORSA 1.3CDTI 70KW COSMO SPORT

5 299 ЕУР

Година: 2014
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 13:18 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Бутел

OPEL ASTRA 1.7CDTI 81KW 2013GOD FACCELIFT

5 400 ЕУР Намалена цена

Година: 2013
Километража: 190 000 - 199 999
Вчера 12:34 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Виница

OPEL ASTRA 1.6 cdti 110 ks 2019 godina

11 300 ЕУР

Година: 2019
Километража: 150 000 - 159 999
Вчера 12:02 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Карпош

Opel Corsa 1.7 DTI

2 750 ЕУР

Година: 2003
Километража: 200 000 - 249 999
Вчера 11:56 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Astra H GTC 1.3 cdti

3 600 ЕУР

Година: 2006
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 11:45 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Бутел

Opel Insignia GSi 2.0 230ks AT9-Turbo-Benzin

33 000 ЕУР

Година: 2021
Километража: 40 000 - 44 999
Вчера 11:01 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Друг модел  ·  Скопjе  ·  Бутел

ОРИГИНАЛНИ ОPEL делови со ПОПУСТ од 70%!!! ☎ +389 70 288036

Година: 2023
Километража: 0 - 4 999
Вчера 10:40
Линк
Автомобили  ·  Opel  ·  Antara  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Opel Antara 2014 2.2 163ks

12 500 ЕУР

Година: 2014
Километража: 100 000 - 109 999
Вчера 10:26 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.2 PLIN ATEST REDIZAJN PANORAMA 2012

4 599 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
Вчера 10:22 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.3 CDTI FABRIKA 2013 REDIZAJN

3 999 ЕУР

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 10:14 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL MERIVA 1.3 CDTI FABRIKA 2013

5 499 ЕУР

Година: 2013
Километража: 160 000 - 169 999
Вчера 08:59 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Крива Паланка

OPEL CORSA D 1.2 BENZIN PLIN FABRICKI 2014G.FACE-LIFT MODEL

Година: 2014
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 08:21 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

Opel Corsa 1.3cdti 5 brzini cosmo 2008 Avto Niki

3 790 ЕУР Намалена цена

Година: 2008
Километража: 140 000 - 149 999
Вчера 00:00 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Crossland  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

OPEL CROSSLAND X 1.5D 120KS 2020 ELEGANCE AUTOMATIC

13 900 ЕУР

Година: 2020
Километража: 55 000 - 59 999
19 мај 23:01 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Opel Astra 1.7CDTi 110hp 2011g COSMO

6 790 ЕУР

Година: 2011
Километража: 160 000 - 169 999
19 мај 19:35 Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

OPEL MERIVA 1.3CDTI 70KW 2015 COSMO PAKET

6 499 ЕУР Намалена цена

Година: 2015
Километража: 140 000 - 149 999
Онлајн
19 мај 19:22 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Кисела Вода

Opel Astra 1.7cdti 2011 Cosmo

5 499 ЕУР Намалена цена

Година: 2011
Километража: 170 000 - 179 999
Онлајн
19 мај 16:57 Автомобили  ·  Opel  ·  Corsa  ·  Скопjе  ·  Скопје

OPEL CORSA 1.3 CDTI - COSMO NAVI FULL

4 700 ЕУР

Година: 2011
Километража: 200 000 - 249 999
19 мај 14:53 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

Продавам Opel Astra G 2.0 diesel

90 000 МКД

Година: 2000
Километража: 200 000 - 249 999
19 мај 12:14 Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

INSIGNIA 1.8 140hp 2010god.

6 600 ЕУР

Година: 2010
Километража: 200 000 - 249 999
19 мај 09:48 Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Ресен

OPEL MERIVA 1.7 CDTI 2012 AITOMATIK

6 999 ЕУР

Година: 2012
Километража: 170 000 - 179 999
19 мај 09:34 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Crossland  ·  Крива Паланка

OPEL CROSSLAND X ELEGANCE 1.5 DIESEL 102KS 2020g

13 400 ЕУР

Година: 2020
Километража: 140 000 - 149 999
19 мај 09:33 Авто плац Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Крива Паланка

OPEL ASTRA FACELIFT 1.5 DIESEL 105KS 2021g

11 799 ЕУР

Година: 2021
Километража: 110 000 - 119 999

Кои се предностите од купувањето на автомобил од брендот Opel?


Процесот на купување нов автомобил може да биде навистина многу тежок. Со големиот број марки и модели на автомобили достапни на пазарот, може да биде тешко да знаете од каде да започнете. Но, доколку сакате да купите автомобил кој нуди широк спектар на перфроманси по пристапна цена, тогаш купувањето на автомобил од германскиот производител Opel може да биде одличен избор за Вас. Opel е компанија со седиште во Германија која дизајнира, произведува и дистрибуира патнички возила, комерцијални возила и резервни делови за возила. Главни конкуренти на Opel се Nissan Motor, Honda и Toyota. Во овој текст ќе разгледаме некои од предностите на купување на opel polovni vozila и нови Opel автомобили.Квалитет и издржливост


Opel е компанија со богата историја и традиција на производство на квалитетни автомобили. Тие ги произведуваат автомобилите со користење на висококвалитетни материјали и со посветеност кон производството на автомобили кои се издржливи и квалитетни.Технологија и иновации


Opel е компанија која се фокусира на иновации и развој на технологијата. Тоа значи дека секој автомобил на Opel има современа технологија и опрема која го прави возењето поудобно и побезбедно.Ниски трошоци за одржување


Opel автомобилите се познати по нивната ниска цена на одржување. Резервните opel delovi не се многу скапи, па вие нема потреба да трошите многу пари на сервисирање и поправки.Достапност на delovi za opel


Една од големите предности на купување на Opel автомобил е што деловите се лесно достапни. Во случај на било каква потребна поправка, вие може да бидете сигурни дека деловите ќе бидат достапни и дека ќе можете брзо да го поправите својот автомобил.Гаранција


Сите нови opel automatic автомобили имаат гаранција која важи одреден период. Ова значи дека ако имате било какви проблеми со автомобилот во овој период, тоа ќе биде поправено бесплатно.Зошто се повеќе луѓе се одлучуваат на купување користени автомобили од марката Опел?Во последно време, се повеќе и повеќе луѓе се одлучуваат за купување на половни автомобили, а кога станува збор за купување на половен dijagnostika za opel автомобил, тоа може да биде одличен избор. Подолу ќе ги споделиме некои од причините зошто многу луѓе се одлучуваат за купување на користено возило од марката opel lizing.Достапност на polovni opel автомобили


Opel е компанија со богата историја и традиција на производство на квалитетни автомобили. Со многу различни модели достапни на пазарот, луѓето имаат повеќе опции кога станува збор за купување на користен автомобил. Тоа значи дека може да се најде употребуван opel mk cenovnik автомобил кој одговара на потребите и буџетот на возачот.Издржливост и сигурност


Автомобилите на opel се далеку познати по нивните безбедносни системи, а тоа ги прави да бидат одличен избор за секој кој што би сакал да стане сопственик на возила кои ќе Ви гарантираат сигурност на патиштата. Дури иако сте поминале стотици илјади километри како сопственик на некој од моделите на opel olimpija, Вие нема ниту да почувствувате дека вашиот автомобил старее.Ниска цена


Opel koristeni vozila имаат значително пониски цени од новите автомобили. Тоа значи дека можете да купите квалитетен Opel автомобил со многу пониска цена, во споредба со купување на нов автомобил.Лесно одржување и достапност на резервни делови


Аvto makedonija opel автомобилите се познати по тоа што лесно се одржуваат, па возачите нема да трошат многу пари на сервисирање и поправки. Бидејќи Opel staro za novo автомобилите се застапени во многу земји, резервните делови за нив се лесно достапни на пазарот. Ова значи дека возачите можат да ги заменат деловите кога е потребно и по поволна цена, што може да биде многу корисно за одржување на автомобилот.Купувањето на употребуван auto makedonija opel автомобил може да биде одличен избор за возачите кои сакаат квалитетен, издржлив и автомобил кој е едноставен за одржување а истовремено има и ниска цена. Со голем број на огласи достапни на Пазар3.мк, секој може да најдат употребуван Opel автомобил кој одговара на одредениот буџет.Opel низ годините


Opel претставува еден од најдобрите и најуспешните брендови во автомобилската индустрија. Со своето долгогодишно присуство на пазарот, opel cenovnik mk има продадено милиони автомобили во различни земји низ целиот свет.


Почетоците на Опел

1. Opel е основан во 1862 година, но не почнал да произведува автомобили сè до 1899 година. Првиот Opel автомобил бил произведен во 1901 година, а следните години компанијата продолжила да произведува различни модели на автомобили вклучувајќи ги Opel 4/8 PS, Opel 10/18 PS и Opel 5/12 PS.1940-тите и 1950-тите

2. Во 1940-тите и 1950-тите, Opel ги создал некои од најпознатите opel stari modeli, вклучувајќи ги Opel Olympia, Opel Kapitän и Opel Rekord. Овие модели биле многу популарни во Европа и САД и донесле голем успех на компанијата.1960-тите и 1970-тите

3. Во 1960-тите и 1970-тите, opel oglasi продолжил со производството на многу успешни модели, вклучувајќи ги Opel GT, Opel Kadett и Opel Manta. Овие автомобили биле многу популарни кај младите возачи и и донесле голем успех на компанијата.1980-тите и 1990-тите

4. Во 1980-тите и 1990-тите, kola opel на пазарот ги претставил многу успешните модели, вклучувајќи ги Opel Corsa, Opel Astra и Opel Vectra. Овие модели се продаваат во големи количини низ Европа и се сметаат за класици во автомобилската индустрија.2000-тите до денес

5. Во 2000-тите па се до денес, Opel продолжи со производството на успешни модели, вклучувајќи ги Opel Insignia, Opel Adam и Opel Crossland X. Овие модели се карактеризираат со иновативни технологии и дизајн, што ги прави многу популарни кај младите возачи како и кај семејствата.


Opel има богата историја во автомобилската индустрија и компанијата продолжува да произведува квалитетни автомобили со иновативни технологии и дизајн. Од раните модели до современите, opel makedonija се докажа како еден од водечките брендови во автомобилската индустрија. Со своите автомобили, opel automatik го обезбедува комфорот, безбедноста и задоволството на возачите, и затоа Opel претставува избор на многу луѓе ширум светот.

Огласување на opel mk автомобили на Пазар3.мкГерманскиот производител opel има модели кои што одговараат за било која категорија на возачи, почнувајќи од мали автомобили, SUV, opel sedan, миниван и тн, а поради ова, постои фантастична понуда и побарувачка на нашиот сајт токму за овие автомобили.Тука во категоријата opel pazar3 Вие ќе можете да пронајдете или да направите продажба на opel mk koristeni vozila без никаков проблем, бидејќи интересот за opel do 1000 evra, opel corsa, opel astra, opel meriva, opel tigra, opel antara, opel zafira, opel insignia и на останатите модели е огромен!
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации