Македонски | Shqip | English |

Oткуп на антиквитети и уметнички слики со само еден клик!

Во оваа поткатегорија, Вие ќе можете да направите откуп на антиквитети и уметнички слики, или пак да ја разгледате понудата во која што се нудат разни видови на колекционерски предмети - колекционерски монети, скулптури, часовници, свеќници гоблени и тн!


Покрај откуп на антиквитети, на Пазар3 ќе имате прилика да одберете од богатата понуда на уметнички слики и да купите канвас слики, резбани слики, слики на платно, и тн, а се што се бара од Вас е да да регистрирате оглас!

Причини поради кои треба да направите откуп на антиквитети и уметнички слики на Пазар3


Постојат навистина многубројни причини поради кои би требало да започнете со огласување и со откуп на антиквитети и уметнички слики на нашиот сајт, но, ние ќе се обидеме да Ви ги понудиме само оние за кои што сметаме дека ќе Ви бидат од најголема корист!


Најпознат сајт - Пазар3 важи за најголемото купопродажно и огласувачко место во Македонија, а воедно е и најпознатиот сајт од овој тип во нашата земја.


Тоа е повеќе од добра идеја која говори дека треба да се огласите на нашиот сајт, особено доколку сакате да направите откуп на антиквитети, уметнички слики и сл колекционерски предмети!


Неверојатна понуда - на Пазар3 ќе можете да купите вилерови гоблени, резбани слики, стари, колекционерски монети, скулптури, свеќници, ѕидни часовници и тн, а изборот го оставаме само на Вас.


Во ова, ќе можете да се уверите и самите доколку регистрирате оглас, бидејќи истиот тој оглас значително ќе Ви ги зголеми шансите за откуп на антиквитети и акционерски предмети кои имаат историско значење.


Огромна посетеност - ова е можеби и главната причина поради која сметаме дека Пазар3 е одлично место за откуп на антиквитети и акционерски предмети.


Причината е едноставна, бидејќи преку 70 000 посетители и огромен број на продавачи ќе имаат можност да ги прочитаат вашите огласи, наместо истите да поминат незабележано како неретко се случува по сајтовите од овој карактер.Кaко да направите откуп на антиквитети и уметнички слики без никакви ризици?


Буџет - уште пред да се одлучите за откуп на антиквитети или пак на уметнички слики, од круцијално значење е предходно да го определите вашиот буџет, бидејќи тоа ќе Ви помогне да не инвестирате повеќе отколку што планирате.


За волја на вистината, цената на антиквитети, уметнички слики, гоблени, колекционерски монети, часовници и скулптури може да варира најмногу поради зачуваноста, староста и сл, па добро би било и да истражувате како се движи цената, со цел да имате одличен откуп на антиквитети без ризици.


Купете на лице место - сликите може и да не ја прикажуваат вистинската состојба на оние антиквитети, уметнички слики или пак колекционерски предмети за кои што покажувате, па наместо само да ги инвестирате вашите пари, Пазар3 Ве советува да го сторите тоа на лице место.


На овој начин, Вие би имале подобра претстава дали се работи за реплика, дали состојбата вреди за стартната цена и сл, а практикувајќи го ова, бидете сигурни дека вашиот откуп на антиквитети и колекционерски предмети нема никогаш да заврши неславно.


Купувајте од докажани продавачи - доколку тоа го правите на интернет по разно разни аукциски сајтови, тогаш истражете малку повеќе за продавачот, но и за веродостојноста на самиот сајт.


За ваша среќа, Пазар3 е типичен пример за вердостоен сајт кој што се грижи вашите огласи за откуп на антиквитети и уметнички слики да бидат видени од голем број на докажани и веродостојни продавачи.


За крај, доколку горенаведените совети Ви беа од корист, тогаш Ве охрабруваме да регистрирате оглас за откуп на антиквитети уште веднаш, бидејќи на тој начин, Вие значително ќе ги зголемите шансите за купување на тоа што Ви е потребно!


Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации