Мал автомобил
Седан
Хачбек
Караван
Купе
Кабриолет
SUV/Теренско
Миниван

Polovni avtomobili - најдобриот избор за многу луѓе кои бараат квалитетен автомобил по прифатлива цена

Acura , 31
Aixam , 6
Alfa Romeo , 1523
Alpina , 7
Audi , 7893
BAIC , 1
Bentley , 6
BMW , 7923
Bugatti , 1
Buick , 3
Cadillac , 13
Chevrolet , 934
Chrysler , 171
Citroën , 3464
Corvette , 5
Dacia , 209
Daewoo , 795
Daihatsu , 88
DeTomaso , 1
Dodge , 75
Ferrari , 1
Fiat , 4354
Ford , 5703
GMC , 6
Great Wall , 16
Honda , 584
Hummer , 20
Hyundai , 1245
Infiniti , 7
Isuzu , 13
Jaguar , 144
Jeep , 371
Kia , 797
Lada , 674
Lancia , 235
Land Rover , 551
Landwind , 1
Lexus , 58
Lifan , 1
Lincoln , 13
Maserati , 12
Maybach , 4
Mazda , 921
Mercedes-Benz , 10060
MG , 10
MINI , 447
Mitsubishi , 539
Morgan , 1
Nissan , 890
NSU , 6
Opel , 10434
Peugeot , 5273
Piaggio , 10
Pontiac , 5
Porsche , 206
Proton , 5
Renault , 5005
Rover , 291
Saab , 74
Seat , 3046
Škoda , 1227
Smart , 329
Ssangyong , 113
Subaru , 80
Suzuki , 558
Tata , 9
Tesla , 11
Toyota , 1087
Triumph , 6
TVR , 4
UAZ , 32
VW Volkswagen , 17877
Volvo , 435
Wartburg , 9
Wiesmann , 1
Yugo , 648
Zastava , 382

Разгледајте ги сите огласи на Пазар3.мк за продажба на polovni koli и пронајдете квалитетен auto што ќе ви служи долго време. Во оваа категорија на Пазар3.мк ќе најдете огласи за продажба на автомобили, нови коли, и продажба и замена на половни автомобили. Најголем избор на koli mk од сите брендови и модели: Mercedes, Audi, BMW, VW Volkswagen, Opel и многу други.

19 мај 23:30
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  GLE 350  ·  Скопjе  ·  Илинден

Mercedes GLE 350d 4 Matic AMG Line 2016 Godina

39 900 ЕУР

Година: 2016
Километража: 190 000 - 199 999
08 мај 22:43
Линк
Авто плац Автомобили  ·  Peugeot  ·  2008  ·  Крива Паланка

Peugeot 2008 1.5 BlueHdi 130ks EAT8 2021g ALLURE

18 990 ЕУР

Година: 2021
Километража: 120 000 - 129 999
11 мај 17:56
Линк
Автомобили  ·  Alfa Romeo  ·  Alfa 156  ·  Скопjе  ·  Чаир

Alfa Romeo 156 2.4

1 450 ЕУР

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999

13 мај 22:19 Автомобили  ·  Ssangyong  ·  Kyron  ·  Скопjе  ·  Центар

ЏИП SSANGYONG KYRON 2.0XDI 4X4 регистриран до мај 2025

1 МКД

Година: 2011
Километража: 180 000 - 189 999
12 мај 10:39 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Скопје

Golf VI 1.6 TDI . 2012g 75 kw 105 ks Oprema MACH

1 МКД

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
11 мај 18:54
Линк
Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Скопје

Golf VI 1.6 TDI . 2012g 75 kw 105 ks Oprema MACH

1 МКД

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
Онлајн
10 мај 17:07 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Opel Astra GTC - OPC Line

1 МКД

Година: 2008
Километража: 190 000 - 199 999
06 мај 05:03 Автомобили  ·  Peugeot  ·  206  ·  Скопjе  ·  Центар

Se prodava

1 МКД

06 мај 05:03 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat CC  ·  Скопjе  ·  Скопје

����Vw Passat cc 2.0tdi DSG Bluemotion 2015/14

1 МКД

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
26 апр. 10:36 Автомобили  ·  BMW  ·  X1  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Moze i zamena.BMW X1 18d X-Drive Automatic 8G

1 МКД

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
22 апр. 18:12 Автомобили  ·  Opel  ·  Insignia  ·  Гостивар  ·  Врапчиште

Opel Insignia 2.0 2011 prv vlasnik novi gumi 139.000KM

1 МКД Намалена цена

Година: 2011
Километража: 130 000 - 139 999
21 апр. 16:58 Автомобили  ·  Hyundai  ·  Accent  ·  Скопjе  ·  Карпош

СЕ ПРОДАВА HYUNDAI ACCENT 1.3GLS

1 МКД

Година: 2000
Километража: 140 000 - 149 999
13 апр. 16:34 Автомобили  ·  Audi  ·  A6  ·  Скопjе  ·  Сарај

se prodava

1 МКД

Година: 2007
Километража: 300 000 - 349 999
09 апр. 07:59 Автомобили  ·  Chevrolet  ·  Kalos  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Се продава

1 МКД

Година: 2005
Километража: 200 000 - 249 999
07 апр. 09:30 Автомобили  ·  BMW  ·  X1  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Moze zamena. BMW X1 18d X-Drive Automatic 8G

1 МКД

Година: 2013
Километража: 180 000 - 189 999
04 апр. 12:19 Автомобили  ·  Opel  ·  Meriva  ·  Скопjе  ·  Чаир

Opel Meriva 1.3cdti od 2012

1 МКД

Година: 2012
Километража: 200 000 - 249 999
29 мар. 09:35 Автомобили  ·  Seat  ·  Ibiza  ·  Виница

Seat Ibica 1.2

1 МКД

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
24 мар. 19:10 Автомобили  ·  Suzuki  ·  Swift  ·  Скопjе  ·  Карпош

Se prodava Suzuki Swift ‘95

1 МКД

Година: 1995
Километража: 200 000 - 249 999
12 мар. 12:03 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Pasat 2.0 dag 2017 god.

1 МКД

Година: 2017
Километража: 180 000 - 189 999
06 мар. 09:03 Автомобили  ·  Fiat  ·  Punto  ·  Велес

Се продава зачувано Fiat Punto

1 МКД

Година: 2000
Километража: 190 000 - 199 999
01 мар. 17:04 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Тетово

Se prodava opel astra 1.7h turbo diesel

1 МКД

Година: 2005
Километража: 180 000 - 189 999
23 фев. 16:43 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Бутел

Golf 7 2.0 DSG

1 МКД

Година: 2015
Километража: 200 000 - 249 999
22 фев. 18:36 Автомобили  ·  Opel  ·  Astra  ·  Скопjе  ·  Центар

Opel Astra J 2.0CDTi 160ks COSMO/XENON/NAVI FACELIFT - 2013

1 МКД

Година: 2013
Километража: 140 000 - 149 999
13 фев. 14:10 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Скопjе  ·  Бутел

Audi a4

1 МКД

Година: 2017
Километража: 200 000 - 249 999
12 фев. 20:15 Автомобили  ·  Mazda  ·  6  ·  Скопjе  ·  Илинден

MAZDA 6 2004 GODINA

1 МКД

Година: 2004
Километража: 200 000 - 249 999
11 фев. 12:38 Автомобили  ·  Mazda  ·  3  ·  Тетово

Се продава домаќинско возило Мазда 3

1 МКД

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
08 фев. 08:13 Автомобили  ·  Opel  ·  Frontera  ·  Кочани

opel frontera

1 МКД

Година: 2002
Километража: 200 000 - 249 999
07 фев. 19:44 Автомобили  ·  Audi  ·  A4  ·  Штип

Audi A4 S-line

1 МКД

Година: 2014
Километража: 200 000 - 249 999
26 јан. 17:49 Автомобили  ·  Mercedes-Benz  ·  E 280  ·  Струмица  ·  Босилово

Се продава Мерцедес Е класа во одлична состојба

1 МКД

Година: 2005
Километража: 250 000 - 299 999
18 јан. 08:34 Авто плац Автомобили  ·  Audi  ·  A6  ·  Струмица

Audi A6 2012

1 МКД

Година: 2012
Километража: 250 000 - 299 999
17 јан. 10:02 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Caddy  ·  Гевгелиjа  ·  Дојран

Caddy 2007

1 МКД

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
16 јан. 19:36 Автомобили  ·  Ford  ·  Mondeo  ·  Тетово

Ford mondeo

1 МКД

Година: 2002
Километража: 25 000 - 29 999
16 јан. 09:52 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Бутел

GOLF 5

1 МКД

Година: 2005
Километража: 0 - 4 999
14 јан. 09:41 Автомобили  ·  Audi  ·  A6  ·  Струмица

Audi A6 2012

1 МКД

Година: 2012
Километража: 250 000 - 299 999
05 јан. 12:09 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Passat  ·  Скопjе  ·  Ѓорче Петров

Pasat tdi dsg2017 god.

1 МКД

Година: 2017
Километража: 190 000 - 199 999
27 дек. 20:46 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Скопjе  ·  Сарај

GOLF 7

1 МКД

Година: 2017
Километража: 190 000 - 199 999
18 дек. 18:18 Автомобили  ·  Citroën  ·  2 CV  ·  Прилеп

Se prodava Citroen 2CV

1 МКД

04 окт. 09:36 Автомобили  ·  BMW  ·  525  ·  Тетово  ·  Боговиње

BMW 525d Facelift 163 PS

Година: 2001
Километража: 200 000 - 249 999
19 септ. 00:18 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Тетово

VW Golf VI 1.6 TDI HighLine -10 170.000km Dizel

Година: 2010
Километража: 170 000 - 179 999
17 септ. 23:38 Автомобили  ·  BMW  ·  535  ·  Скопjе  ·  Гази Баба

BMW 535d M-Packet Full oprema

Година: 2007
Километража: 200 000 - 249 999
03 септ. 10:11 Автомобили  ·  Toyota  ·  Corolla  ·  Кратово

Toyota Corolla ODLICNA SOSTOJBA

Година: 2008
Километража: 130 000 - 139 999
12 авг. 02:04 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Vento  ·  Тетово

VW Vento

Година: 1996
Километража: 35 000 - 39 999
29 мај 02:53 Автомобили  ·  Fiat  ·  Bravo  ·  Прилеп  ·  Долнени

Fiat Bravo

Година: 2000
Километража: 15 000 - 19 999
10 апр. 00:54 Автомобили  ·  BMW  ·  525  ·  Кичево

BMW e34 525 tds zamena za Mercedes 124

Година: 1994
Километража: 170 000 - 179 999
01 апр. 12:49 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Штип

VW Golf 4

Година: 1999
Километража: 10 000 - 14 999
11 мар. 00:26 Автомобили  ·  BMW  ·  330  ·  Гостивар

BMW 330

Година: 2002
Километража: 190 000 - 199 999
18 фев. 04:36 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Велес

VW Golf 6 TDI

Година: 2011
Километража: 40 000 - 44 999
18 фев. 00:40 Автомобили  ·  VW Volkswagen  ·  Golf  ·  Велес

VW Golf 6 TDI

Година: 2011
Километража: 40 000 - 44 999
12 фев. 03:50 Автомобили  ·  Renault  ·  Megane  ·  Берово

Renault Megane

Година: 2008
Километража: 200 000 - 249 999
01 ноем. 03:16 Автомобили  ·  Nissan  ·  X-Trail  ·  Кавадарци

Nissan X-TRAIL -04

Година: 2004
Километража: 180 000 - 189 999
22 септ. 02:51 Автомобили  ·  Dacia  ·  Logan  ·  Гевгелиjа  ·  Гевгелија

Dacia Logan -01

Година: 2001
Километража: 70 000 - 74 999
23 авг. 04:56 Автомобили  ·  Fiat  ·  Ulysse  ·  Струмица  ·  Босилово

Fiat Ulysse 2,1 td 110 ks -99

Година: 1999
Километража: 200 000 - 249 999
15 апр. 06:48 Авто плац Автомобили  ·  Citroën  ·  C3  ·  Скопjе  ·  Скопје

CITROEN C3 1.4I -02 INTEGRA

Година: 2002
Километража: 130 000 - 139 999

Предностите на купувањето polovni avtomobili


Купувањето на половен автомобил може да биде одличен избор за многу луѓе кои бараат автомобил по прифатлива цена. Една од најголемите предности на купувањето polovni vozila mk е пониската цена. Новите автомобили брзо губат на вредност, а и купувањето на нов автомобил може да биде значително поголема инвестиција.Одбирајќи го моделот и годината на производство, можете да пронајдете автомобил со многу опции и опрема, што би го направило истиот автомобил многу скап доколку бил нов.Половните автомобили често имаат веќе инсталирана опрема за безбедност, како што се аларми, камери за ретровизор, gorivo mk, и други функции. Купувањето на половен автомобил е и еколошки одговорен избор. Преку купувањето на веќе произведен автомобил, се намалува потребата за производство на нови автомобили, што може негативно да влијае на животната средина.Со правилна проверка и избор, купувањето на polovni avtomobili mk може да биде одличен начин да се добие квалитетен автомобил по прифатлива цена, со многу дополнителни предности.Увоз на половни возила во Македонија


Увозот на polovni avtomobili makedonija е доста застапено во Македонија, поради причини како што се ниската куповна способност на граѓаните, како и помалку развиената инфраструктура за производство на автомобили во земјата.Во Македонија постои законска регулатива за увоз на половни автомобили, со цел да се донесат najdobri polovni vozila која вклучува бројни критериуми за безбедност, квалитет и еколошки стандарди. Таквите мерки можат да вклучуваат зголемување на таксите за увоз на половни автомобили, како и зголемување на капацитетот на контролните органи да ги прегледуваат и контролираат влезовите на автомобили. Овие мерки можат да помогнат да се зголеми безбедноста на патиштата и да се намали загадувањето на воздухот.Доколку ја селектирате опцијата Претпријатија или во полето за пребарување напишете клучен збор кој соодветствува на она што го барате на пример: gode avtomobili, koli od svajcarija, koli od germanija, koli bg, bg avtomobili, polovni avtomobili germanija и сл. ќе ги погледнете сите oglasi za avtomobili увезени од странство. Prodazba na avtomobili увезени од Швајцарија е често застапена низ Пазар3 огласите. Колите увезени од Швајцарија се исто така многу барани од купувачите на коли, бидејќи колите увезени од Швајцарија се смета дека поседуваат висок квалитет.Кои марки на половни avtomobili се најдобри?Кога се зема во предвид купувањето на користени koli, најважното прашање е која марка е најдобра? Многумина можеби сметаат дека најдобриот избор е нов автомобил, но вистината е дека има многу evtini avtomobili и добри брендови на користени автомобили. Подолу ќе зборуваме за некои од најдобрите марки на користени oglasi avtomobili.Toyota koli niska cena


Toyota е една од најпопуларните марки на автомобили во светот. Тоа е бренд кој е познат по својата издржливост и ефикасност. Koristeni avtomobili од брендот Toyota се познати по тоа што имаат долг животен век и можат да издржат многу километри без да имаат големи проблеми. Toyota Camry, Corolla и RAV4 се само некои од најпопуларните модели на марката Toyota кои можете да ги погледнете на oglasnik za avtomobili.Honda


Honda е уште една марка на автомобили која е позната по својот квалитет и долг животен век. Koristeni koli на марката Honda се сметаат за одличен избор поради нивната економичност и ниските трошоци за одржување. Honda Civic, Accord и CR-V се само некои од најпопуларните модели на марката Honda.Subaru polovna kola na lizing


Subaru е марка која е позната по својата издржливост. Kola koristena од брендот Subaru има одлична репутација поради нејзината висока издржливост. Subaru Impreza, Legacy и Outback се само некои од најпопуларните модели на марката Subaru.Ford


Ford е марка на polovna kola која е позната по својата издржливост и моќ. Користените автомобили koli polovno на марката Ford се сметаат за одличен избор поради нивната моќност и долг век на траење. Ford F-150, Mustang и Explorer се само некои од најпопуларните модели.Oglasi za prodazba na avtomobili - половни или нови автомобили


На Пазар3 може да купите користен avto по цена која Вам Ви одговара. Користете ги филтерите во категоријата avtomobili prodazba и подредете ги огласите за продажба на автомобили по цена, модел, марка, година на производство, километража и слично.Погледнете ги сите огласи за продажба на автомобили и купете кола од брендовите Mercedes, BMW, Audi, Opel, Citroen, Ford, Mazda, VW Volkswagen, Fiat, Renault и многу други. Kupi prodaj avtomobili од сите марки и модели на автомобили, со различна година на производство а со тоа и по различна цена.На Пазар3 се огласуваат и нови коли по поволни цени. Искористете ја можноста преку Пазар3 да направите одлична зделка. Следете ги постојано сите огласи за продажба на автомобили од autocentar mk и купете нов автомобил по одлична цена и неверојатни перформанси. Исто така, не ретко се среќаваат и огласите каде што се продаваат нови тест автомобили, со многу мала километража по неверојатна цена.
Кон почеток

Нашиот сајт користи колачиња (Cookies). Со кликнување на “Се согласувам” или со продолжување на користење на сајтот, се согласувате со користењето на колачињата. Доколку не се согласувате, можете да ги промените подесувањата на Вашиот пребарувач.

Повеќе Информации